Roubaix. 'Ik denk niet dat iemand mij op de foto herkent, maar dat doet er in dit geval ook niet zoveel toe. Het gaat om het verhaal erachter. De A1 moest een toernooi in Roubaix spelen. Bobby Haarms was onze trainer. Bob wilde graag - misschien ook een beetje afgekeken van andere clubs - dat het gehele team in hetzelfde tenue zou lopen. Dus in dezelfde broeken, jassen en overhemden. Aan de ouders werd gevraagd de helft van het setje te betalen. Uiteindelijk was dat iets van honderd gulden, maar voor sommige ouders was dat best wel veel. Die broek zou ik nu overigens nooit meer aantrekken. Dat was een beetje typische roze-achtige broek, heel apart. En ik moet zeggen, Bob had gelijk. Het had wel stijl.' Het Benfica-toernooi. 'Een van de mooiste toernooien om te spelen. Een aantal clubs vormen twee poules. De ene wordt in het noorden van Portugal gespeeld, de andere in het zuiden. De poulewinnaars spelen de finale. De finale stond gepland om half drie maar begon uiteindelijk, doordat er een hele show omheen was gebouwd, een uur later. Binnen tien minuten stonden we met 2-0 achter en uiteindelijk verloren we met 3-0. Ik was aanvoerder en naast me op de foto herken je misschien David Endt, tegenwoordig perschef bij Ajax. David heeft nog veel meer foto's van onze trip in Portugal. Zo zijn er ook foto's gemaakt toen wij ons aan het misdragen waren bij wat geloof ik de ambassade was. Als je dat terugziet, dan schaam je je dood. We vielen als wolven aan op de nootjes op tafel, die werden met twee handen tegelijk onze mond ingepropt, vreselijk. Ik weet eigenlijk niet waarom we dat deden. Misschien hadden we honger?' De voorloper van Ajax Magazine. 'Het lange haar begint nu echt te komen, zie ik.' Een krant uit 1973: Ajax-B heeft op het eiland Salamis tegen Ajax Salamis met 2-0 gewonnen. Johnny Rep tekende voor beide treffers. 'Ajax had toen net de Europa Cup 1 gewonnen en voor mijn gevoel was het gehele eiland uitgelopen om ons te verwelkomen. De belangstelling voor ons was echt enorm. We speelden met het tweede team tegen de plaatselijke club, Ajax Salamis. Johnny Rep deed ook mee. Hij had weliswaar net de Europa Cup 1 gewonnen, maar had niet zoveel te doen en wilde met ons mee. Wij gingen immers naar de plek waar Ajax ooit is geboren. We speelden op beton. Maar dat maakte mij niets uit. Voor mij was het alsof ik weer opnieuw in de speeltuin bij het huis van mijn ouders in de Pijp speelde.' tl»'74 «imm i m O"/»#» mm AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998 199

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 199