'Ik speelde samen met Gerrie Kleton, derde van links op de onderste rij, in het Amsterdams elftal. Ik ging me pas echt serieus met het voetballen bezighouden rond mijn negentiende. Begrijp me goed, ik vond voetbal prachtig, schitterend. Maar het maakte me niet uit of ik in het Amsterdams elftal speelde, bij Ajax of in de speeltuin bij mijn ouders in de Pijp. Misschien was het besef dat ik echt iets kon bereiken nog niet zo groot. Pas toen ik mijn eerste contract tekende had ik zoiets van "dan zal ik wel wat talent hebben".' Uno, due, tre. Robbie, Gerard en Pirn in Milaan. 'Dit is een foto van een unieke trip. We waren door Inter uitgenodigd voor een internationaal toernooi in Milaan. De meesten van ons hadden nog nooit gevlogen. En dan ook nog voetballen in het San Siro! We keken onze ogen uit. De kleedkamers waren zalen met een bad. Aan de muren hingen foto's van de grote mannen die bij Milan gevoetbald hadden. En een uur voor de wedstrijd kwam er een masseur langs in de kleedkamer voor wie er gemasseerd wilde worden. En dat allemaal voor ons, ongelofelijk was dat. Het was echt een geweldige trip. Voor het eerst vliegen en... voor het eerst spaghetti eten.' Lacht: 'Ik weet nog dat Van der Lem en ik elkaar vragend aankeken. Hoe moest je dat in godsnaam opeten?' De kampioenen. 'Dit is een van de beste jeugdelftallen waar ik ooit in heb gespeeld. De B1 uit 1969, ik was aanvoerder. We werden ongeslagen kampioen. Han Grijzenhout was onze leider. Als oefenwedstrijd moesten we toen tegen de A1 spelen. Die moesten een week later in Zeist strijden om het kampioenschap van Nederland. Ik weet nog dat Han ons op het hart drukte niet in paniek te raken als we achter zouden komen te staan. We wonnen de wedstrijd tegen de A1 uiteindelijk met 4-1.' Voor de eerste keer naar het buitenland. 'We wisten niet wat ons overkwam. We gingen met de B-jeugd met de trein naar een toernooi in Ludwigshafen. Geld voor broekjes en shirts was er niet, dus droegen we tijdens het toernooi de reservetenues van het eerste. Dat is ook wel op de foto te zien. We moesten de broek drie keer omslaan eer die een beetje goed zat. Kijk mij nou staan met mijn magere pootjes: in het midden, vijfde van rechts. Het toernooi was grandioos. We speelde tegen Bayern München, tegen Partizan Belgrado; het was zeg maar een beetje Europa- Cupvoetbal in het klein. Maar wij waren nog amateurs en we speelden tegen "betaalde" voetballers. Die jongens hadden allemaal een contract. Het zag er bij hen allemaal wat gelikter uit.' 198 AJAX MAGAZINE MAART/APRII 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 198