Het fotoalbum van Pim van Dord door Reina Hemmes 'Mijn eerste delftsblauwe jubileumbord staat al in de kast.' Pim van Dord is al 35 jaar lid van Ajax. 'Als jochie van tien sprak Ajax me meer aan dan DWS. Misschien waren het de kleuren en vond ik het rood-wit van Ajax mooier dan het blauw-zwart van DWS.' Een chronische Als pupil bij Ajax. 'Mijn vader was voor DWS. Maar ik had iets met Ajax. Ik kon als jochie van tien niet uitleggen wat, misschien waren het de kleuren. Het rood-wit van Ajax sprak me waarschijnlijk meer aan dan het blauw zwart van DWS. Je kon niet zomaar lid worden van Ajax. Eerst moest ik samen met mijn vader op gesprek komen. Daarna mocht ik een keer meetrainen. En toen ik dat goed had doorstaan, mocht ik lid worden. Ik weet nog dat ze me tijdens het voorgesprek vroegen op welke positie ik dacht te kunnen spelen. Rechtsbuiten, riep ik. Maar de eerste wedstrijd van Ajax speelde ik linksback. Ik speelde in de jeugd samen met Gerard van der Lem en Gerrie Kleton. Van der Lem staat derde van links op de foto. Gerrie is de jongen vooraan met ontbloot bovenlijf. Ik loop zo'n beetje in het midden.' achillespeesblessure zorgde ervoor dat Van Dord in 1980 zijn carrière vroegtijdig moest beëindigen. Slechts zeven seizoenen was het hem gegund in het eerste te spelen. Ambities om trainer te worden had Van Dord niet, een studie fysiotherapie sprak hem veel meer aan. Terugkijkend op zijn carrière is hij tevreden. 'Ik heb in Jong Oranje gespeeld, Europa Cup gespeeld, ik ben drie keer landskampioen geworden. En ik heb een heerlijke jeugd bij Ajax gehad.' Een kijkje in het fotoalbum van Pim van Dord. Luisteren naar de meester. 'Jany van der Veen is bij Ajax een begrip. Hij heeft alle grote namen getraind. Cruijff, Hulshoff, noem ze maar op. Hij trainde alle jeugdelftallen van Ajax. Maar hij bemoeide zich niet met de opstelling, dat mocht niet. Dat was toen nog een taak van de elftallencommissie. Van der Veen nam daar op een gegeven moment geen genoegen meer mee en vertrok bij Ajax. Een aantal jaren later kwam hij terug en hij komt nog steeds bij Ajax. En nog altijd is het "meneer Van der Veen". Ik heb Van der Veen als trainer helaas kort meegemaakt. Want toen ik bij de aspiranten kwam, speelde het conflict al tussen Ajax en hem. Als jochie van twaalf, dertien kun je misschien niet weten wat goede en slechte trainers zijn, maar van hem wist ik meteen dat hij een goeie was. Dat voelde je gewoon. Hij straalde ook zo ongelofelijk veel gezag uit.' AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1 998 197

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 197