mmSm Slaap, kindje, slaap. 'Ik was een druk baasje. Niet dat ik veel huilde of zo, ik was gewoon erg bewegelijk. Slapen was daarom een probleem. De vrouw op de foto is mijn moeder. Ze geeft me een bal op een stokkie.' *ïi - Even naar het vogeltje kijken. 'Ik heb meer van dit soort foto's in Ajax Magazine gezien. Heini Otto stond volgens mij met zijn hand op de radio. Vroeger kwamen er fotografen langs de deur om foto's van je te maken. En volgens mij durfde mijn moeder geen nee te zeggen. En dus sta ook ik met mijn nette kleren op de foto. Wat zie ik, was ik vroeger blond?' Hé, ga je mee naar Zandvoort aan de zee. 'Ik herinner me niet veel van deze foto. Ik weet dat hij in Zandvoort is genomen, maar meer ook niet. Wel herinner ik me de uitjes met mijn vader en moeder en kennissen naar het Amsterdamse Bos. Daar waren we zomers vaak te vinden. Eerst lekker op de weide voetballen en dan het water in. Maar het liefst voetbalde ik in de speeltuin vlakbij het huis van mijn ouders in de Pijp.' Samen met vader en moeder bij oma op visite. 'Ik was erg vaak bij mijn oma. Mijn ouders hadden heel vroeger in de Berenstraat in de Jordaan - voordat ze naar de Pijp verhuisden - een strijkinrichting. Tegenwoordig noemen ze dat geloof ik een stomerij. Maar bij die zaak was weinig speelruimte voor mij. Het kwam dan ook regelmatig voor dat ik de winkel uit glipte en de straat op liep. Daarom werd ik vaak door mijn ouders bij oma op de boerderij in Landsmeer gedropt. Daar tussen de koeien en de kippen kon ik me helemaal uitleven. Op de plek van de kippenren van toen is nu een dierenbegraafplaats. Het huis staat er nog steeds. Alleen woont mijn oma er niet meer, die is helaas vier jaar geleden overleden.' 196 AIAV AA A C A 7 I M F AA A A D T A P P I I 1 Q Q

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 196