O r ON 5 E Bryan Roy Marc Overmars Winston Bogarde 'Geselecteerd voor het Nederlands elftal en trainend in Zeist, gaf Bryan Roy me een paar minuutjes van zijn tijd. "Kun je iets met je handen bij je gezicht doen?" vroeg ik hem. Terstond nam hij een pose aan zoals op de foto. Knip, deed mijn camera. Zo gemakkelijk gaat het 'Ook Mare Overmars had er geen zin in om met ontbloot bovenlichaam gefotografeerd te worden. "Komt door mijn stierennek," meldde hij mij. "Valt best mee," sprak ik hem moed in.' "'Wat een klote foto's," zei Winston Bogarde toen ik hem vooraf wat van mijn foto's liet zien. "Maar van jou ga ik iets moois maken," antwoordde ik nog, maar de toon was gezet. Ik vroeg hem zijn handen samen te vouwen. Net op dat moment komt Van Gaal langs, fronst zijn wenkbrauwen en mompelt: "Kijk nou, daar hebben wij Jezus.'" Kiki Musampa 'Een afspraak maken met Kiki Musampa hoefde zelfs niet. Ik sprak hem na afloop van een van de ochtendtrainingen en een minuut later zat hij met ontbloot bovenlijf voor mijn camera. "Ik wil alleen niet lachend op de foto," waarschuwde hij mij. Dat heb je dan maar te eerbiedigen.' Martijn Reuser 'Via zijn moeder maakte ik de afspraak met Martijn Reuser, die als een droom voor elke fotograaf ruim de tijd nam om gefotografeerd te worden in de perskamer van de Meer. En, wat ook zeldzaam weinig spelers doen, mij er na afloop voor bedankte dat ik hem had gefotografeerd.' Gerald Vanenburg "'Eén minuut, geen seconde meer," was de allervriendelijkste openingszin van Gerald Vanenburg na afloop van een van zijn eerste wedstrijden bij PSV, waarin hij met een wonderbaarlijk mooi stiftje een doelpunt scoorde. "Prachtige goal maakte je," probeerde ik nog. "Maak die foto nou maar," antwoordde hij. Het werd reuze gezellig..., die minuut.' 1CQ A I AV

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 168