Rood- in wit Zwart O ON '53 E rr> Danny Blind 'Danny Blind is een man van weinig woorden. Mijn jarenlange bezoeken aan het spelershome van Ajax leverden af en toe zowaar een instemmend knikje op van de Ajax- aanvoerder, maar daai bleef het bij. In al die tijd is hij niet veel veranderd. Nou ja, g} ietsje minder snor II misschien...' Sander foto's Als kleine jongen droomde fotograaf Sander Veeneman (35) ervan beroepsvoetballer te worden. Op zijn zevende meldde hij zich aan als spits bij de E4 van de plaatselijke voetbalclub CVY Berkel. Vijf jaar later zette hij een punt achter zijn beoogde voetbalcarrière nadat hij voor de zoveelste keer onderuit getrapt was en het voetbalveld hinkend had moeten verlaten. In 1990 gaf Nieuwe Revu Veeneman, inmiddels 'omgeschoold' tot fotograaf, de opdracht een aantal geselecteerde voetballers van het Nederlands elftal in voorbereiding op het WK te portretteren. Uiteindelijk lukte het hem om de voltallige selectie, inclusief al zijn idolen, te fotograferen. Hij reisde ervoor dwars door Nederland en zelfs naar Milaan en Barcelona. Aansluitend verklaarde hij zich vaste gast van het Ajax- spelershome. Hoewel Louis van Gaal hem daar persoonlijk een keer heeft uitgejaagd, bleef hij alle nieuwkomers en oudgedienden in sober zwart-wit fotograferen, steeds met ontbloot bovenlijf. Twee WK's verder sinds zijn eerste voetbalportret publiceert Ajax Magazine een selectie van Sander Veenemans Ajax-portretten. Met commentaar van de terugblikkende fotograaf. Edgar Davids 'De eerste keer, in 1994, was het gemakkelijk afspreken. De tweede keer, twee jaar later, was Edgar Davids net gecontracteerd door zijn nieuwe club AC Milan en moest ik vooraf flink onderhandelen. Bij de eerste twee afspraken liet hij simpelweg verstek gaan, dat schijnt normaal te zijn. Als hij dan uiteindelijk rustig voor je camera zit, is hij uiterst geconcentreerd. Hij wil alle polaroids zien en vertelt mij dat hij deze g} foto de mooiste vindt. H QJ Zijn we het toch nog E eens. rN AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 164