Tijjani Babangida (Nigeria, Ajax) en Dumitru Mitrita (Roemenië, Heerenveen). weer met de pet in de hand en gebogen hoofd vragen of de speler alsjeblieft bij hen wilde komen spelen en wat hij zo'n beetje zelf gedacht had aan salaris, onkostenvergoeding en overige emolumenten te toucheren. Maar waar meneer Van Seggelen mij helemaal mee raakte, was zijn aan duidelijkheid niets te wensen overlatende uitspraak: alle buitenlandse voetballers het land uit, te beginnen uit Nederland. En gelijk heeft-ie! Buitenlandse voetballers staan immers de doorstroming van Nederlands talent in de weg. Bovendien voegen ze niets toe aan het Nederlandse voetbal. Wat moet Feyenoord nou met zo'n Julio Ricardo Cruz? Kost bakkenvol geld en kan er helemaal niets van. Die twee doelpunten tegen Juventus waren trouwens verdedigingsfouten en hij kreeg ze nog verkeerd op z'n schoen ook. En kijk eens naar PSV, daar hebben ze nota bene een paar Belgen lopen, ene Nilis en ene De Bilde. Schoppen nog geen gat in een pakje frituurvet. Dat die De Bilde toevallig laatst in de Arena eenmaal scoorde en de drie andere PSV-doelpunten voorbereidde, was puur toeval. En Vitesse dan? Daar lopen voetballers met namen als Machlas, journalisten van gerenommeerde voetbalweekbladen, commentatoren van niet de minste tv-omroepen en zelfs bestuursleden van vakorganisaties. Tenminste, dat heb ik opgemaakt uit citaten van een zekere Theo van Seggelen, die iets doet bij de WCS. Ik herinner mij van vroeger dat dat de vakbond was voor spelers uit het betaalde voetbal. Ooit een idee van de Haagse prof Theo Timmermans, groot gemaakt door diens stadgenoot Karei Jansen en thans voorgezeten door die Van Seggelen. Nou, en hoe! Hij staat op de barricaden zoals Wim Kok dat vijftien jaar geleden ook deed toen hij proclameerde dat de werknemers de baas moesten zijn in Nederland. Ja, die Van Seggelen is een echte kanjer. Ik ken hem niet persoonlijk, maar hij schijnt ruim een jaar geleden gek geworden te zijn van blijdschap vanwege dat inmiddels beroemde Bosman-arrest. Na ruim veertig jaar slavernij kreeg de voetballer weer bewegingsvrijheid. De macht kwam weer bij de speler te liggen. De speler werd weer belangrijker dan de club. De speler werd zelfs weer belangrijker dan de hele competitie. De clubs moesten Jari Litmanen (Finland, Ajax) en Gunnar Einarsson (IJsland, MVV). AJAX MAGA7INF MAART APRII 199S 1

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 161