Reginaldo Marilia de Santana (Brazilië, Sparta) en Daniel da Cruz Carvalho (Portugal, Ajax). Maar nee hoor, ik had het helemaal verkeerd gezien, zei m'n oudste zoon, ik snapte er niks van, ik moest maar eens in het woordenboek gaan kijken wat de betekenis was van de uitdrukking met-je- tijd-meegaan en wat Bob Dylan heeft bedoeld met The times they are a-changin. En omdat m'n zoon al meerderjarig is, kon ik hem niet dwingen om de video uit de recorder te halen en terug te brengen naar de videotheek. Hij is trouwens veel groter en sterker dan ik, dus ik kijk wel linker uit. Drie weken Drente Nee, dat gaat helemaal de verkeerde kant op in Nederland. Wat moeten wij met al die buitenlanders en hun verderfelijke invloeden? Als je door de stad loopt, word je ondersteboven gereden door pizzabrommers. Het sterft van de McDonaldsen, er zijn Japanse restaurants, Argentijnse steakhouses, ik zag laatst verdomme een Ierse pub in Amsterdam. In de etalage van Atheneum liggen stapels boeken van Gabriel Garcia Marquez en Isabel Allende en een biografie van Oscar Wilde. Mijn broer kocht vorige week een spijkerbroek van Armani en een trui van Versace. Op z'n leestafel lagen reclamefolders van Alfa Romeo en Lancia, en een brochure van een reisbureau, want hij wil van de zomer naar de Canarische eilanden of de Costa Brava. Waarom koopt hij niet gewoon een mooie Batavus en gaat hij drie weken naar Drente? Wat is dat voor onzin allemaal, kunnen we niet zonder al die buitenlanden? Wat blijft er over van onze eigen cultuur? Wat is er mis met de klomp, de molen en het spruitje? De macht aan de voetballer Godzijdank heb ik heel veel medestanders. Niet alleen in de politiek, maar gelukkig ook in, zoals dat tegenwoordig zo fraai heet, de bedrijfstak betaald voetbal: Fuat Usta (Turkije, Fortuna Sittard) en Dani (Portugal, Ajax). AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 159