Foto: Louis van de Vuurst Soms twee keer op een dag. Dan komen de problemen met school. De ochtendlessen zijn natuurlijk geen probleem, maar als ze hier om half twee moeten zijn, missen ze wel de lessen die 's middags worden gegeven.' Sancties Louis van Gaal was in die tijd jeugdtrainer en vond dat ook de begeleiding van die jeugd professioneler moest worden. Er werden docenten aangetrokken en Ajax ging in overleg met de scholen van de spelers. Ajax nam de verantwoordelijkheid op zich om de lessen op te vangen met professionele docenten. Men verplichtte de spelers lessen bij Ajax te volgen. De scholen reageerden positief en zijn nog steeds tevreden. Soms is^r geen oplossing. De praktijklessen scheikunde moeten op school worden gevolgd, dat kan niet anders. In het examenjaar moeten bepaalde lessen ook vaak op school worden bijgewoond. 'We hebben een soort driepartijenovereenkomst,' legt Ikey Waas verder uit. 'Ouders, school en Ajax werken zo samen dat het voetbal niet ten koste gaat van de schoolopleiding. Ajax wil niet dat jongens die het niet redden, met een achterstand worden weggestuurd. Ook geven wij nazorg. Spelers die bij Ajax weg moeten, kunnen een beroep doen op de studie- begeleidingscommissie, alhoewel dat niet erg vaak voorkomt.' En alles wordt bijgehouden. Resultaten, misdragingen op school, Ajax weet ervan. Het contact met de scholen is over het algemeen goed. En misdraagt een speler zich op school, dan volgen er sancties bij AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 143