ft» ii liitr i'iiamim^i Foto's: Louis van de Vuurst Sergio de Windt in actie tegen FC Twente. De B1 won het duel met 6-0. Ajacieden onder elkaar: August Lagadeau (links) en Nicky van Eijsden in een oefenpotje op de Toekomst. ook op het kampioenschap afgestevend worden. 'We hebben nog twee, hooguit drie zware wedstrijden voor de boeg,' zegt Wim Stuut, de leider van de C2. De resterende duels moeten we kunnen winnen. Als dit niet het geval is, zou dat zeer teleurstellend zijn.' Geen klachten Een tiende plaats op een zaalvoetbaltoernooi in het Duitse Aarbergen klinkt niet echt als een eindrangschikking waar iemand trots op kan zijn. Toch is de leider van de Dl, Frits Andriese het wel. 'Het was een heel sterk bezet toernooi met ploegen als Leverkusen, Bayern München, FC Köln en Borussia Dortmund en dan is een tiende plek helemaal geen schande.' Tevens speelde de Dl in de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen vriendschappelijk tegen WFC en onderling tegen de C2. De goede voorbereiding kon nog maar weinig getoond worden. Slechts één maal betrad de Dl officieel het veld - en goed ook. Uit bij Fortius werd met 6-1 gewonnen. Andriese heeft dan ook niets te klagen. Dat geldt ook voor de leider van de D2, Ed Lefeber. Ook hij heeft weinig te mopperen. Zijn elftal won met 4-2 van DWV, na een 2-2 ruststand. 'Dat de uitslag niet hoger uitviel, was onze eigen schuld. We misten vele kansen, maar drie punten blijven drie punten.' Argon was ook een tegenstander die Ajax na afloop van de wedstrijd moest feliciteren. 'Op de Toekomst werd nog gelijkgespeeld, daarom waren we ongelofelijk trots dat het nu 3-1 werd.' Het ziet ernaar uit dat de kampioensaspiraties die Lefeber aan het begin van het seizoen liet doorschemeren, langzaamaan bewaarheid gaan worden. Titelrace Net als vorig jaar begon de El aan het tweede deel van het seizoen met een zaalvoetbaltoernooi in Duitsland. De sporthal stond bol van de mensen, ook veel ouders van de E-pupillen waren de grens overgekomen om de verrichtingen van hun kinderen nauwlettend te volgen. Patrick Ladru, die de E-jeugd traint, had van zijn selectie twee elftallen gemaakt. Eén ploeg werd vijfde, de andere elfde. Opvallend was dat het team dat hoger eindigde de ploeg met een keepende speler was. Dat Ajax geen eerste werd vond Ladru geen schade. 'De Duitse ploegen waartegen wij speelden, waren eraan gewend om met boarding te spelen. Bovendien schroomden de oosterburen niet om slidings te maken en te bikkelen. Technisch en tactisch was Ajax weer veel beter.' In de competitie bokst de El nog steeds aan tegen een achterstand op TOB, de voornaamste concurrent van de ventjes van Ladru. 'We zijn nog in de race. Mochten wij die winnen, dan wordt de El voor de eerste keer kampioen in een hogere klasse.' Vorig seizoen was het al een tegenstander van formaat voor de E2 en ook dit jaar moet Fortius uiterst serieus genomen worden. Opnieuw werd Ajax een nederlaag toegebracht, 5-2. 'Ik heb ondanks de nederlaag veel positieve dingen gezien,' zegt Ladru. 'Ik hoop dat dit een vervolg krijgt in de nog te spelen wedstrijden.' Maar of deze ook door Deniz Canpolat worden gespeeld is onzeker. Hij heeft last van groeipijnen of o ververmoeidheidsverschij nselen Bedremmeld, misschien wel al weken broedend op de zin, zei hij tegen een fysiotherapeute: 'Mijn hoofd wil wel, maar mijn benen willen niet meer.' AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 140