Foto: Ikey Waas wedstrijd was de vriendelijke scheidsrechter, die nog goed floot ook. Hij had bijna de mooiste dag van zijn leven omdat hij Ajax mocht leiden. De arbiter was zelfs zo aardig dat hij bij een blessure van een van de Ajacieden een pepermuntje aanbood tegen de pijn. Zelfde liedje Voetballend gaat het langzaam beter vindt de leider van de BI Rolf Grootenboer. 'We zijn na de winterstop goed uit de startblokken gekomen.' In Haarlem werd met 4-2 gewonnen van de plaatselijk FC, die thuis al met 11-0 werd verslagen. Ook Twente werd met 6-0 geklopt. 'Het is nog steeds hetzelfde liedje. Ondanks het feit dat we een mindere ploeg hebben dan vorig jaar, winnen we toch. Deze jeugdlichting is slecht. De Nederlandse jeugdelftallen verliezen elke interland.' Grootenboer kijkt nu verlangend uit naar een toernooi in Parijs. 'Dan kunnen we pas kijken waar we echt staan.' Cor van Eijden heeft gelijk gekregen. Hij voorspelde dat zijn elftal, de B2, het in de tweede helft van het seizoen beter zou doen dan in de eerste. Uit Limburg werd een punt meegenomen door 2-2 gelijk te spelen tegen Fortuna, de belangrijkste concurrent van de B2. Ajax doet het goed in het verre zuiden van het land. Er werd een 5-2 overwinning geboekt op VW, een ploeg die totaal kansloos de negentig minuten volmaakte. Slechts één maal werd verloren. Maar daar schaamt Van Eijden Foto: Louis van de Vuurst zich niet voor: 'NAC heeft zo'n goede voorhoede met Brazilianen dat met 4-1 ten onder gaan echt geen schande is.' Grote voeten Echt veel competitiewedstrijden speelde de Cl niet vlak na de winterstop. Wel werd veel geoefend. Op het kunstgras trad de ploeg van trainer Hennie de Regt aan tegen de BI van DWV. In een eerder duel werd verloren van de mannen uit Noord, maar in de revanche werd DWV met 5-3 verslagen. Eveneens werd op kunstgras gewonnen van een districtselftal uit West 3 onder de veertien. Voor de Cl een beladen wedstrijd. 'In dit elftal zaten de beste spelers uit de omgeving van Den Haag en Rotterdam. Winnen van deze jongens maakt het dan extra leuk voor ons.' Na de winterstop stuitte De Regt nog wel op een probleem. Even zag het ernaar uit dat zijn elftal op kousenvoeten het veld moest betreden. 'Van veel spelers waren door een groeispurt de kicksen veel te klein geworden. Na wat onderlinge pogingen tot ruilen, moest voor een aantal toch echt een ander paar uit de kast getrokken worden.' De C2 moet hard werken om mooie overwinningen te boeken. Maar de noeste arbeid levert dan ook resultaat op. Net als de Cl oefende het tweede C-elftal ook tegen een districtselftal uit West 3, maar dan onder de dertien. Ook nu had de C geen moeite met de Zuid-Hollanders. De jongens van De Regt liggen op schema. In de tweede helft van het seizoen moet dan Al ook veel gezien van Mexico City, een stad met tweeëntwintig miljoen inwoners. Harms: 'Het was een onvoorstelbare stad. Op welk uur van de dag wij ons ook verplaatsten, het was altijd druk. File rijden is er de gewoonste zaak van de wereld. We hebben een bezoek gebracht aan piramides, een dierentuin en aan de grootste kathedraal van Mexico City. Als klap op de vuurpijl werd er een wedstrijd gespeeld in het beroemde Azteken-stadion, dat plaats biedt aan honderdtien duizend bezoekers. 'Op het heetst van de dag moesten we daar onder het toeziend oog van twintigduizend mensen de strijd om de derde en vierde plaats leveren. We verloren in een stadion dat inmiddels erg oud is, maar niemand pakt ons meer af dat we daar gespeeld hebben. Dat kunnen toch maar weinig mensen zeggen.' Pepermuntje Een oefenpotje tegen Volendam was voor de A2 een actie tijdens de winterstop. 'Een leuk experiment voor beide partijen,' omschrijft de leider van de A2, Teun Bogaard dit duel. 'En we wonnen ook nog van de ploeg die bij onze Al in de poule zit.' Voor het echie speelde de A2 een goede wedstrijd tegen Cambuur, een 9-1 overwinning met vier doelpunten van Mike Zonneveld, en tegen Excelsior. De Rotterdammers, die getraind worden door Mario Been, probeerden Ajax te stuiten, maar moesten in de tweede helft afhaken wegens gebrek aan conditie. De A2 won uiteindelijk met 3-1. Hoogtepunt van de Erik Piket in het oefenduel dat de A1 speelde tegen Volendam. it, A V M A T. A 7 I M f AAAADT/ADDII 1QQÖ

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 139