Kampioensaspiraties door Simone Tacx AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998 De jeugd ligt op koers. Na de winterstop gingen de elftallen op de oude voet verder. Met goed voetbal werd de ene na de andere tegenstander verslonden. De titels kunnen langzaamaan binnengesleept worden. Foto: Ikey Waas en Bayer Leverkusen waren naar Mexico afgereisd. 'Dat was ongunstig voor ons,' zegt Harms. 'Nu traden we aan tegen Mexicaanse ploegen die gewend waren om op een hoogte van tweeduizend meter en onder de brandende zon te spelen. Terwijl wij na een vliegreis van twaalf uur de volgende dag meteen moesten spelen en dus geen moment de kans hadden om te wennen aan het tijdsverschil, de warmte en de hoogte. Dat was af te lezen aan het resultaat.' De Al leverde niet de prestatie waar op voorhand op gerekend was. De ploeg moest uiteindelijk genoegen nemen met een vierde plaats nadat verloren werd na strafschoppen. Toch is Harms ook positief over de trip naar Mexico. 'Voor ons was het belangrijk om te kijken hoe de jongens zich zouden houden in zo'n andere omgeving. Sommigen waren voor het eerst twaalf dagen zonder hun ouders. Dat is voor een aantal moeilijk geweest.' Naast deze testcase en het voetbal heeft de De A1 verbleef in januari twaalf dagen lang in Mexico City. De resultaten vielen wat tegen, maar verder was het in veel opzichten een leerzame trip. Ook directeur opleidingen Hans Westerhof (foto boven) was mee. 'Een fantastische reis, een enorme ervaring, het resultaat valt tegen.' Dit had een telpgram van Cas Harms, de leider van de Al aan de achterblijvers in Nederland geweest kunnjlh zijn. Het vlaggenschip van de jeugdopleiding maakte in januari een twaalfdaagse reis naar Mexico. Achttien man sterk vertrok men naar het Zuid- Amerikaanse land om zich te meten met buitenlandse, en dan vooral Europese ploegen. Het aantal clubs uit Europa viel echter erg tegen. Ajax was verteld dat de tegenstanders hoofdzakelijk uit Europese landen zouden komen, maar bij aankomst bleek niets minder waar. Alleen Sampdoria

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 138