van Ajaxr dat is mijn wereld De amateurafdeling door Jeroen Kleijne foto's Louis van de Vuurst Sinds jaar en dag is Cees Boot elftalleider van de zaterdag 1. Hij heeft heel wat trainers zien komen en gaan, maar heeft met iedereen prettig samen kunnen werken. Ook met Co Jager vormt hij een uitstekend duo. Het individueel begeleiden van spelers is een van zijn belangrijkste taken. 'In al hun kwetsbaarheid zijn het soms net grote kinderen.' ©oordew^^Rs Cees Boot op alle trainingsavonden van de zaterdag 1 op de Toekomst te vinden. 'Eerst loop ik dan even langs de medische staf om een praatje te maken met de fysiotherapeut om te horen welke problemen er zijn met Polessures. Daarna ga ik een half uurtje bij de training kijken om te zien hoe de groep ervoor staat. Na de training bespreek ik normaal gesproken met de trainer de actuele zaken. Omdat ik sinds twee jaar zelf trainer ben van SV Diemen, moet ik op dinsdag en donderdag om zeven uur weg. Dat is geen perfecte combinatie, maar ik kan beide functies goed scheiden.' Hij heeft als elftalleider van de zaterdag 1 geen vaste taakomschrijving. 'In de eerste plaats wil ik een goede verstandhouding hebben met de trainer. Hij moet met mij kunnen klankborden over allerlei zaken. Zo ben ik hier altijd op vrijdag om onder andere de opstelling door te nemen. In principe heb ik geen invloed op de opstelling. De trainer bepaalt altijd hoe en met welke spelers er gespeeld wordt. Ik ben zelf veel bezig met het observeren van spelers, om te kijken wat er leeft in de spelersgroep. Ik probeer kleine binnenbrandjes en grote of kleine ongenoegens te signaleren. En dan te bemiddelen als dat nodig is. Het is eigenlijk een heel sociale functie.' Boot is al zo'n twaalf jaar actief als elftalleider van de zaterdag 1. Hij doet het werk nog steeds met veel plezier. 'Anders zou ik het absoluut niet doen. Ik heb al veel trainers zien komen en gaan: Bobby Haarms, Dirk de Groot, Spitz Kohn en Piet Buter. Met allemaal, ook nu met Co Jager, heb ik prettig samengewerkt. Altijd als er een nieuwe trainer komt, voer ik een gesprek met hem. Daar moet uit blijken of we op een goede manier kunnen samenwerken. Als dat niet zou kunnen, stop ik er meteen mee.' Het leukste van het werk vindt hij het omgaan met de spelers. 'Vooral omdat het allemaal jonge mensen zijn, in de leeftijd 132 Ai AX MAC.A7INE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 132