Saïd Saïdi Amor Technische buitenspeler door Jeroen Kleijne foto Louis van de Vuurst Saïd Saïdi Amor(19) is de benjamin van de zaterdag 1. Voorin kan hij zowel op links als op rechts uit de voeten. Na jaren van blessureleed is dit pas het tweede seizoen dat de nieuwkomer weer voetbalt. 'Ik heb zes jaar lang niet gevoetbald wegens een blessure aan mijn knie. Een slijmbeursontsteking. Het was niet verantwoord om verder te spelen, omdat de blessure eerst goed moest genezen. Ik denk wel dat ik door die zes jaar enige achterstand heb opgelopen. Ik speel nu misschien op zeventig, tachtig procent van mijn mogelijkheden. Ik heb in de eerste seizoenshelft wel wat invalbeurten gehad, maar pas in februari stond ik voor het eerst in de basis. Ik heb echter zeker het gevoel dat de trainer vertrouwen in me heeft, mits ik doe wat hij zegt.' Vorig seizoen was Saïd Saïdi Amor nog A- junior. Hij speelde bij DCG in de Al, maar in de loop van het seizoen haalde de trainer hem naar het eerste elftal. Hij was bij DCG de eerste A-junior die dat voor elkaar kreeg. Een overschrijving naar Ajax was een logische vervolgstap, maar op de Toekomst moest de kersverse senior in feite van voor af aan beginnen. In het begin viel dat niet mee. 'Bij DCG had ik veel krediet, omdat ik een aantal belangrijke doelpunten had gemaakt. Ik speelde in een heel vrije rol. Bij Ajax moet je meer spelen vanuit je positie. Een hele verandering. En natuurlijk was het in het begin ook wennen om met allemaal nieuwe jongens samen te spelen.' Vertrouwenspersoon Inmiddels voelt Amor zich aardig thuis bij Ajax. 'Het zijn hier allemaal goede voetballers, er hangt een prima sfeer en alles is perfect verzorgd. Spelen bij Ajax is lekker, omdat je bijna altijd in balbezit bent. Zo komen je technische kwaliteiten goed tot uiting. Technisch ben ik denk ik een van de beteren. Ik ben een buitenspeler die snel kan wegdraaien en die ook goed meeverdedigt. Maar tactisch moet ik nog flink wat sterker worden, jezelf zo opstellen dat je het hele veld overziet, het veld breed houden, zorgen dat je de buitenspelval ontwijkt. Een voordeel is dat ik gemakkelijk coachbaar ben, want ik moet nog heel wat leren, zeker in zo'n eerste jaar.' Saïd Saïdi Amor geeft zichzelf een goede kans om uiteindelijk betaald voetbal te halen. 'Ik geef er veel voor op. Ik rook niet, ik drink niet, ik ga zelden uit: ik leef eigenlijk al bijna als een prof. Gelukkig zijn er genoeg mensen die het in me zien zitten. Ik heb een vertrouwenspersoon, ik kan niet zeggen wie, die mij in alles steunt. Iemand die altijd zijn woord houdt. Als ik goed presteer in de zaterdag 1 en Co Jager is tevreden over me, zal hij me helpen om mijn doel te bereiken.' AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998 131

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 131