Foto: Louis van de Vuurst werd er echter niet meer en de revanche was daar (3-2). Met een zeer gehavend elftal (een mix van Ajax 2, 3 en 4) moesten wij vervolgens de klus tegen Volendam zien te klaren. Het ging om de eerste plaats in onze afdeling en al vroeg keken we door een misverstand tegen een 1-0 achterstand aan. Maar deze gelegenheidsgroep hervond zich en bood vervolgens uitstekend partij, al hadden we niet te klagen dat de gastheren diverse kansen onbenut lieten. Met deze stand haalden we ook de rust. Na de thee zagen we een goed spelend Ajax, dat in de 58ste minuut op gelijke hoogte kwam door Nuno Ferreira (1-1). Diezelfde Ferreira moest even later geblesseerd uitvallen en good old Herman Pinkster moest als enige wissel zijn opwachting maken. Ajax kwam vervolgens in de problemen toen nog een paar spelers geblesseerd raakten, maar niet meer vervangen konden worden. Eén minuut voor tijd werd dit ons fataal en kregen we een onverdiende nederlaag te slikken. Een domper voor onze jongens, die keihard hebben gewerkt voor een goed resultaat en voor hun inzet dan ook een grote pluim verdienen. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Na de winterstop kwam ons derde elftal maar twee keer in het veld. Na diverse afgelastingen was de eerste uitwedstrijd bij de Beursbengels. Door allerlei omstandigheden kon ons team maar net met elf spelers aantreden en Joop de Vries was zo vriendelijk om toch als wissel mee te gaan. De wedstrijd bleek helemaal niet zo moeilijk te zijn, want daarvoor was de tegenstander eenvoudig te zwak. Met een goede en regelmatige 1-11 keerden we in de kleedkamer terug. Jimmy Crawfurd en Etienne de Reyke scoorden elk drie maal en Kwong Steinraht en Ringo Spaargaren ieder twee maal, terwijl Jan de Ronde het elftal vol maakte. Zuidvogels uit Huizen was onze volgende opponent. Tegen deze subtopper werd met een viertal spelers uit het vierde elftal zo goed en zo kwaad als het kon een 2-2 gelijkspel uit het vuur gesleept. Schorsingen, blessures en wintervakanties waren er de oorzaken van dat verschillende spelers niet aanwezig konden zijn. De ploeg die in het veld stond was er deze middag echter ook niet helemaal met het hoofd bij en hoewel we met 1-0 en 2-1 aan de leiding kwamen, door goals van Jimmy Crawfurd en Ringo Spaargaren, had Zuidvogels de wedstrijd eigenlijk moeten winnen. Nadat zij een vijftal keren paal en lat hadden getroffen, kwamen zij pas in de laatste minuut op 2-2, maar daar waren wel persoonlijk fouten in de Ajax-defensie voor nodig. Men wilde het daar weer te mooi doen in plaats van rücksichtslos op te ruimen. Jammer, want nu dreigen we toch een klein beetje af te haken voor de bovenste plaats. Er komen nog een aantal toppers en als het hele team direct weer bij elkaar is, kunnen wij hopelijk in een volgend verslag toch melden dat wij om het kampioenschap mee blijven doen. Oennis de Haan in balbezit voor Ajax 2 tegen DVS '33. De 3-2 overwinning betekende revanche voor de eerder geleden nederlaag in Ermelo. Tot slot moeten we nog melden dat Jesse Schoevaart zo ongelukkig was om op de training een middenvoetsbeentje te breken. Inmiddels is hij weer op de goede weg en hopelijk kan hij binnenkort zijn rentree maken. Jesse, sterkte. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Na de winterstop begon het vierde zaterdagelftal de competitie met een uitwedstrijd tegen DOVO in Veenendaal. Ajax speelde tegen de koploper een heel goede eerste helft, die afgesloten werd met een 0-0 stand. Na rust had Ajax het een stuk moeilijker met de vrij jonge tegenstander, die al snel op 1-0 kwam. Vlak daarop kreeg Ajax een penalty tegen, die simpel werd benut (2-0). Het werd ook nog 3-0, maar Jan de Ronde redde de eer. Een verdiende 3-1 nederlaag was het eindresultaat. Uit tegen Loosdrecht begon Ajax zeer geconcentreerd, wat resulteerde in een snelle 1-0 voorsprong via de goed mee opgekomen Gerard Spanjaard. Tien minuten later schoot Sjaak Swart een corner in één keer in het doel, zodat Ajax met een 2-0 voorsprong kon gaan rusten. Al in de vierde minuut van de tweede helft kwam Loosdrecht op 1-2, waarna Ajax de rest van de wedstrijd niet meer van de eigen helft afkwam. Met veel kunst- en vliegwerk haalde Ajax het eindsignaal zonder verdere tegendoelpunten, zodat men naar huis kon gaan met een geflatteerde overwinning. Thuis tegen Sporting Amsterdam had Ajax Dick Schoenaker weer eens van stal gehaald en die maakte het weer eens volledig waar. Hij scoorde voor Ajax 1-0, 3-1, 5-2 en 6-2. Tussendoor scoorde Robin Kortlevers een prachtige 2-0 en Keje Molenaar de belangrijke 4-2. Uit tegen Wilnis moest Ajax door allerlei omstandigheden zeer verzwakt aantreden. Ajax was echter zo slecht, dat uw verslaggever over deze wedstrijd niet meer wil zeggen: CSW-Ajax zes-nul! Joop Leeuwenldaal AJAX MAGAZINE MAART/APRII 19 9 8

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 128