Foto: Louis van de Vuurst Jasper Ketting opende in de wedstrijd tegen koploper DVS '33 de score voor Ajax 1. uit Gendringen handelend op, zonder daarbij naar kaarten te hoeven grijpen. Ajax speelde met veel overleg en vooral zeer beheerst. Het liet de ploeg uit Ede eerst rustig uitrazen en sloeg vijf minuten voor rust toe. Het rechterverdedigingsblok van Blauw-Geel werd volkomen uitgespeeld en een uitblinkende Rosco Viereck kopte beheerst in. Drie minuten later was het opnieuw raak, nu door Fabian Taylor, die door Rosco Viereck goed de diepte werd ingestuurd, de doelman bekwaam uitkapte en rustig scoorde. Eigenlijk was de wedstrijd toen al gelopen, ware het niet, dat een wanhoopsschot van Blauw-Geel tot doelpunt werd gepromoveerd, toen dit langs de verraste Gerard van Rossum via de binnenkant van de paal insloeg, 1-2. In de tweede helft was er nog slechts één ploeg die voetbalde en door Rosco Viereck, koppend uit een voorzet van Dennis Bogaard, en Jasper Ketting, na goed voorbereidend werk van Rosco Viereck, uitliep naar 1-4. Vermeldenswaard is verder nog, dat Jerry Kisoor op het middenveld een bijna foutloze partij speelde. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Na een rustperiode van zeven weken kwamen we eindelijk weer eens in de wei. Het werd meteen een pittige tegenstander, DVS '33, waartegen we nog wat goed te maken hadden, want wij hadden bij hen in Ermelo verloren. Op een moeilijk bespeelbaar veld namen we in de tiende minuut de leiding door Marco Bragonje. Het spel golfde daarna op en neer, maar de tegenstander speelde spijkerhard en daar had Ajax echt moeite mee. De arbiter, die de winter kennelijk nog in de benen had, nam bovendien aan beide zijden de vreemdste beslissingen en dus waren alle ingrediënten aanwezig voor een groot spektakel. Maar dat werd het toch niet echt. Een dubieus toegekende vrije schop leverde DVS de gelijkmaker op, waarbij de bal al in het net lag voordat Ajax eigenlijk echt begreep waarvoor gefloten was. Na de pauze zagen we ongeveer hetzelfde beeld. Ajax kwam via Dennis de Haan opnieuw op voorsprong, maar uit een dood spelmoment gaven we opnieuw een cadeautje weg (2-2). Na een half uur spelen werd een bijzonder goede aanval van Ajax fraai afgewerkt door Ernst Ligthart, die daarmee zijn oude duppie opnieuw op achterstand zette. In het laatste kwartier deden zich voor beide doelen nog bloedstollende situaties voor en was de gelijkmaker even goed mogelijk als een verlossend vierde Ajax doelpunt. Gescoord AJAX M A f. A 7 I N F MAART/APRIL 1998 127

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 127