Ajax blijft meedoen voor de ereplaatsen Zoals in voorgaande jaren al meer is voorgekomen, was het tijdens de winterstop prachtig weer en kon er vaak gewoon gevoetbald worden. Ajax profiteerde ervan door een aantal oefenwedstrijden te spelen. Voor de competitie startte Ajax veelbelovend tegen koploper DVS '33. In de slotfase van het niet fraaie maar wel spannende duel verspeelde Ajax de voorsprong, zodat de afstand twee punten bleef. Het eersteKterdagelftal speelde na de kantie eerst op het gras van het oofdwHeen oefenwedstrijd tegen de cider uit de eerste klasse A, de BeursfiHels. Ajax had gedurende de gehelffimmoeting een licht overwicht en stuurde in het laatste half uur de tegenstander zelfs van het kastje naar de muur. Het betrekkelijk oude elftal van de Beursbengels (dat geen aanvulling achter de hand heeft, blijkens de 11-1 thuisnederlaag veertien dagen eerder van hun tweede elftal tegen Ajax 3) ging dan ook uiteindelijk met 3-1 ten onder. Omdat spelen op gras een week later niet mogelijk was, werd tegen Volendam (hoofdklasse B) geoefend op het kunstgrasveld. Ook hier liet ons team weer leuk voetbal zien en Volendam kon slechts met scherpe counters zo af en toe gevaarlijk worden. Ajax creëerde zich diverse kansen, maar wist de Volendam - goalie daarbij slechts twee keer te passeren. Omdat de Volendammers ook niet over een echte schutter beschikten, kreeg doelman Gerard van Rossum weinig gevaarlijk werk op te knappen en eerst kort voor tijd moest hij zich gewonnen geven, toen de Ajax-defensie niet resoluut genoeg optrad. Eindstand 2-1. Elftalleider Cees Boot gebruikte deze winterstop om in het ziekenhuis een en ander aan zijn interieur te laten herstellen. Hij is inmiddels weer thuis en wil een ieder die op enigerlei wijze belangstelling heeft getoond, daarvoor heel hartelijk danken. Veelbelovend van start Voor de competitie werd vervolgens de strijd aangebonden met DVS '33, koploper in onze afdeling. Ajax ging veelbelovend van start, gleed zo nu en dan probleemloos door de Ermelose defensie en binnen tien minuten leidde dat tot een doelpunt. Bij een dieptepass op het DVS-doel weifelde de keeper met uitkomen, verraste daarmee ook zijn medeverdediger en Jasper Ketting was er als de kippen bij om dit buitenkansje te verzilveren (1-0). Ajax kreeg daarna riante kansen om de voorsprong uit te bouwen en daarmee DVS op de knieën te dwingen, maar de ploeg verzaakte. DVS rook zijn kans en werd steeds brutaler. Ook zij kregen kansen, maar sprongen daar net zo slordig mee om als Ajax. Zo bleef het wel spannend, maar niet fraai. In de laatste tien minuten werd er door Ajax zelfs niet meer gewoon uitverdedigd, waardoor onze voorwaartsen niet meer in balbezit kwamen. Enkele minuten voor tijd gebeurde dan ook het onvermijdelijke. Een wanhoopsschot van een DVS-speler in een vol strafschopgebied verdween door een woud van benen langs de verraste Gerard van Rossum. Helaas geen koppositie dus; de afstand met de ploeg uit Ermelo blijft twee punten. Net als in het vorige Ajax Magazine werd de verslagperiode besloten met een wedstrijd tegen Blauw-Geel uit Ede. Ajax trad nogal gehavend aan omdat Dennis van der Wal, Jeffrey Boekelaar, Paulo Meijndershagen, Mare Geestman, John Hofwijks en Eugene Poublon om uiteenlopende redenen de wedstrijd aan zich voorbij moesten laten gaan. Dat betekende puzzelen voor trainer Co Jager. De ploeg begon desondanks vol goede moed, al was het het eerste half uur nog een beetje onwennig. Dat leidde tot enkele kleine misverstanden, maar naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Ajax een steeds groter overwicht op een ploeg, die het alleen moest hebben van honderd procent inzet. Ook daarmee had Ajax het in het begin moeilijk, maar toen men de bal nog meer liet lopen, wist de ploeg de stevige tackles te ontwijken en in het uiterste geval trad de voortreffelijke arbiter A.H. Elfrink AIAY M A f. A 7 I M C AAAADT/ADDtl 1 Q Q O

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 126