Leidse linksback koos voor schoonheid m Tim de Cler Hij heeft het 'erg naar zijn zin' bij Ajax. De r uit 'erg' klinkt heel erg on-Amsterdams. Tim de Cler komt dan ook uit Leiden. Geboren en getogen. De linksachter uit Ajax 2 is bezig aan zijn zevende seizoen in Amsterdam. door Maarten Moll foto's Louis van de Vuurst De Cler (val 8 november 1978) begon bij de Leidse vereniging Lugdunum. Hij haalde al snel de Leidse selectie, werd gescout en mocht zes jaar geleden een proefwedstrijd bij Ajax komen spelen. Direct ra de wedstrijd werd hij in de bestjnurskamer ontboden. Leo Beenhakker ^«was toen nog coach, maar zou niet veel later naar Real Madrid vertrekken. Hij werd opgevolgd door jeugdtrainer Louis van Gaal. Van Gaal was het ook die Tim de Cler vertelde dat Ajax hem wilde hebben. Beenhakker praatte de zaak met de ouders van De Cler rond. De Cler werd Ajacied. Herstel. De van oorsprong Feyenoorder Tim de Cler werd Ajacied. Want bij De Cler thuis waren ze allemaal voor Feyenoord. Vader De Cler nam zoon Tim dan ook geregeld mee naar de Kuip. Daar zat hij dan te juichen voor Feyenoord en tegen Ajax. De liefde voor Ajax kwam pas later, toen hij voor schoonheid koos in plaats van werkvoetbal. 120 Ajax was overigens niet de eerste club die hem scoutte. Feyenoord rammelde al aan de deur van de De Clers toen Tim een jaar of zeven, acht was. Zijn ouders vonden het te vroeg en hem te jong om al naar een grote club te gaan. Zelf vond hij het wel jammer, want hij was alleen maar met voetbal bezig. 'Zodra ik kon staan kleefde er al een bal aan mijn voeten. Prachtig vond ik dat, lekker met die bal over het veld hobbelen. Maar mijn ouders hebben me doen inzien dat ik te jong was om al naar Feyenoord te gaan.' Hij trekt er een gezicht bij dat 'pech gehad' uitdrukt. Een rustige Zuid-Hollander. Timide bijna, maar wel verzekerd van een basisplaats in het elftal van Jan Wouters. Bestaan in de marge Ze leiden een bestaan in de marge, de tweede elftalspelers. Tot ze een weekje met de A-selectie van Morten Olsen mee mogen trainen. Of zelfs worden AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998 J* V v 'Wat ik op de training van Jan Wouters leer, gaat in het veld eigenlijk vanzelf goed.'

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 120