In de eerste helft van de wedstrijd tegen Fortuna Sittard toverde Ajax een wervelende show tevoorschijn. Met een hoge balcirculatie en schitterende individuele acties werd een ruststand bereikt van 0-5 in het voordeel van Ajax. Al in de vierde minuut was het raak. Kofi Mensah zette de combinatie op; via Raphael Supusepa en Christopher Kanu kwam de bal bij Rody Turpijn, die met een schitterende lichaamsbeweging zijn tegenstander op het verkeerde been zette en Cedric van der Gun op maat bediende. Nauwelijks twee minuten later was het 0-2. Richard Knopper passte op Christian Kanu en uit diens voorzet kwam de bal bijna op de doellijn voor de voeten van Rody Turpijn, doch hij knalde de bal in de handen van de keeper. Het was echter uitstel van executie. Kofi Mensah begon aan een rush, passeerde twee spelers en kreeg de bal in de kluts gelukkig voor zijn voeten, waarna hij Raphael Supusepa in staat stelde keeper Roger Juffing kansloos te laten. De trein denderde vrolijk verder en een kwartier later maakte Jimmy Guy uit een pass van Richard Knopper met een snoeihard schot het derde doelpunt: 0-3 Voordat de vierde goal in het net van Fortuna lag, bracht A-junior Serge van den Ban, die de zieke keeper Casper Nelis verving, redding door de voor hem vrijstaande Bart Meulenberg het scoren te beletten. Ook later in de wedstrijd zou Van Froylan Ledezma. den Ban nog een aantal keren handelend optreden en alles bij elkaar kon hij terugzien op een goede invalbeurt. In een combinatie met Rody Turpijn was Richard Knopper de maker van het vierde doelpunt. Op slag van rust haalde Christian Kanu verwoestend uit en kon de keeper de bal niet klemvast krijgen. De attente Richard Knopper was er als de kippen bij om de bal het laatste tikje te geven. Ondanks de woorden van Jan Wouters tijdens de rust om te trachten dit hoge niveau vast te houden, slaagden de spelers daar niet in, hoewel twee minuten na rust de stand al 0-6 was. Uit een snel genomen vrije trap van Arno Splinter kwam de bal bij Richard Knopper, die hem op rechts aan Cedric van der Gun gaf. Van der Gun passeerde zijn tegenstander binnendoor en met zijn linkervoet krulde hij de bal over de keeper in het net. Door niet alert genoeg te zijn op de situatie in het strafschopgebied, bood Kofi Mensah, die overigens een goede wedstrijd speelde, Meulenberg gelegenheid het enige tegendoelpunt te scoren. Puike partij Christian Kanu speelde in de spits een puike partij en kan terugkijken op een geslaagd debuut. Hij was ijverig, wist de bal goed vast te houden en te kaatsen op de opkomende spelers. Ook ging er dreiging uit van zijn acties. Het enige wat eraan ontbrak, was een doelpunt en na ruim een kwartier in de tweede helft was hij daar heel dicht bij. Hij passeerde drie spelers en kon op het laatst de bal niet anders bewerken dan met een ouderwetse punter, waarop de keeper het antwoord echter niet schuldig bleef. Vlak voor tijd was het bijna 1-7 door Raphael Supusepa, maar de keeper van Fortuna wist de bal na zijn schot fraai uit de hoek te tikken. Door het gelijke spel van onze naaste belager NAC werd Ajax' voorsprong tot vijf punten uitgebouwd en indien de spelers in staat zijn op hetzelfde hoge niveau van de eerste helft van de wedstrijd tegen Fortuna Sittard te spelen, dan kunnen wij op de Toekomst een paar aardige wedstrijden tegemoet zien. D D I I 1 Q Q Q

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 118