debuteert in Ajax 2 r j r j door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst Na enige maanden met Ajax te hebben getraind kreeg Christopher Kanu, de broer van Nwankwo, na de winterstop eindelijk toestemming van de officiële instanties om zijn competitiedebuut te maken. Hij deed dat, tegen Fortuna Sittard, zeer verdienstelijk. Voordat met de wedstrijd tegen Fortuna de competitie hervat werd, speelde Ajax een tweetal wedstrijden: een vriendschappelijke tegen Haarlem 2 en een duel in de Beloftencompetitie tegen Anderlecht. Christopher Kanu, hier in actie in de oefenwedstrijd tegen Haarlem, kreeg eindelijk toestemming om in officiële wedstrijden van Ajax 2 uit te komen. Zijn competitiedebuut maakte hij tegen Fortuna Sittard. meer door Sunday Oliseh's broer Azubike, vele kansen wist te creëren. Slechts één daarvan werd benut, door Frederic Peiremans, die uit een voorzet van James Obiorah scoorde. In de rust besloot Jan Wouters de spelers er toch op te wijzen, dat er in de organisatie iets fout ging met als resultaat dat er in de tweede helft beduidend beter, althans: minder slecht gevoetbald werd. Richard Knopper scoorde de gelijkmaker en vlak voor tijd werd er geheel ten onrechte voor buitenspel gevlagd op een moment dat Andrej Demtchenko de bal voor een leeg doel voor het intikken had. Incident Door de slechte weersomstandigheden werd de vriendschappelijke wedstrijd tegen Haarlem op de bijvelden van de Arena afgewerkt. Een ongeïnspireerd Ajax kwam door wederom Richard Knopper op een 1-0 voorsprong. Ajax kreeg mogelijkheden om deze voorsprong uit te bouwen, doch liet deze onbenut, waardoor de ruststand 1-0 bleef. Tijdens de rust werden vier wissels toegepast, maar het spelpeil ging door deze wissels niet omhoog. Toen Robert-Jan Ravensbergen de bal in eigen doel deponeerde, kwam de stand op 1-1 en in de laatste tien minuten liep Haarlem uit naar een 1-3 voorsprong door toedoen van Junas Naciri. Dit beloofde niet veel goeds voor de competitie, maar gelukkig bleek de nederlaag tegen Haarlem een incident te zijn. A IA V AA A r. A7IMP AA AAPT A PP I I 1QQR 117

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 117