Twee uitblinkers in duel om de bal. Andrzej Rudy tracht Ovidiu Stinga van de bal te houden. het duel met negen man moet beëindigen. Michael Laudrup, die zeker na rust een prima partij speelt, wordt eerst aangetikt door Willem Jonk, die van Uilenberg direct rood krijgt voorgeschoteld. Een minuut later wordt Laudrup opnieuw onreglementair gestuit. Het vergrijp van Faber is minder zwaar dan bij Jonk. Uilenberg toont geel en omdat Faber reeds geel op zak had, mag ook hij vertrekken. Dick Advocaat lijkt de handdoek in de ring te gooien wanneer hij vlak voor tijd aanvaller Nilis wisselt voor verdediger Valckx. De verbazing en de woede bij de Belg zijn groot. PSV - Ajax eindigt in een gelijkspel, de voorsprong van de Amsterdammers blijft hierdoor twaalf punten, met nog elf duels op het programma. De Ajacieden vieren de remise als een overwinning. Commentaar Danny Blind: 'We hehben nu zo'n grote marge dat we het landskampioenschap niet meer uit handen mogen geven. Als we hadden gewonnen, dan hadden we het in onze zak gehad. De gelijkmaker voor PSV was dik verdiend.' Morten Olsen: 'In de Arena moesten de twee teams nog alles geven. Hier in Eindhoven moest Ajax alleen zijn positie verdedigen. In de eerste helft hadden we het betere van het spel en hadden we op de 2 - 0 moeten komen. Wij hebben niet verloren van de grootste concurrent en daar kunnen we wel tevreden over zijn. Ik moet toegeven dat PSV in de tweede helft de betere kansen heeft gehad.' Dick Advocaat: 'Ik wist dat we niet meer konden winnen van Ajax. Ze liepen zo door onze defensie heen en dan gooi ik er een verdediger op. Meer dan een punt zat er niet meer in.' Grote vreugde na afloop bij Sunday Oliseh. De Nigeriaan speelde Luc Nilis volledig uit de wedstrijd. Tot overmaat van ramp werd de Belg vlak voor tijd ook nog eens gewisseld voor Stan Valckx. A A V AA A r. A 7 I KI C AA AADT/ADDII 1 Q Q Q 115 In een poging om Michael Laudrup uit te schakelen gaat oud- Ajacied André Ooijer maar boven op de Deen zitten. In Eindhoven won fysiek het van techniek.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 113