Ajax - Roda J C Woensdag 11 februari 1998 Ajax - Roda JC 5 - 0 (3 - 0) Amsterdam Arena, 18.700 toeschouwers Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind (72. Sibon), Frank de Boer (60. Sier), Oliseh; Ronald de Boer, Gorré, Witschge; Babangida (46. Van der Meyde), Arveladze, Laudrup Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Roda JC: Trainer: 6. 1 - 0 Gorré, 9. 2 - 0 Rudy, 11.3-0 Arveladze, 52. 4 - 0 Gorré, 83. 5 - 0 Arveladze Flans Reygwart Kassmann; Senden, Vrede, Valgaeren (82. Plet); Van Haaren, Lawal, Kukielka, Van der Luer, Schops (19. Tomassic); Van Houdt (35. Zafarin), Peeters Martin Jol Bijzonderheden In de achtste finale van de Amstel Cup treft Ajax een tegenstander die het de Amsterdammers in de competitie al twee maal lastig maakte. Na een 1-1 gelijkspel in Kerkrade behaalde Ajax thuis een benauwde 1-0 overwinning op Roda. In de geschiedenis van de nationale beker trof Ajax vier maal Roda JC en haalde telkens de volgende ronde. In het seizoen 1979- 1980 (kwartfinale) vielen de meeste doelpunten te noteren: in twee wedstrijden maar liefst veertien. Roda JC, de nationale bekerwinnaar van het vorig seizoen, is nog steeds actief in de Europa Cup 2 en speelt tegen Vicenza. Daags voor het duel wordt bekend dat Rudy, na tien jaar niet meer opgeroepen te zijn, geselecteerd is voor een vriendschappelijke interland met het Poolse elftal in en tegen Israël. De Pool is ook terug te vinden in de basiself van Olsen tegen Roda. Hij staat op de plek van Ronald de Boer, de gelegenheidslinksbuiten van de avond. Al na elf minuten is de wedstrijd beslist door doelpunten van Gorré, Rudy en Arveladze. Roda is geen schim van de zware tegenstander uit de voorafgaande ontmoetingen en na goals in de tweede helft van wederom Gorré en Arveladze is de eclatante 5-0 overwinning een feit. Wedstrijdsponsor Active Roever Travel roept Ronald de Boer uit tot man van de wedstrijd. Broer Frank wordt in verband met de komende topper tegen PSV en zijn aantal gele kaarten (5) na een uur gewisseld. Opgelopen kaarten in de Amstel Cup tellen namelijk genadeloos mee in de competitie. Gerald Sibon, vorig seizoen nog actief voor de geel-zwarten uit Kerkrade, vervangt een kwartier voor tijd aanvoerder Danny Blind. Al in de rust is Babangida in de kleedkamer achtergebleven en vervangen door jongeling Andy van der Meyde. De Nigeriaan, ooit in dienst van Roda, verricht na de wedstrijd in het Ajax Museum de loting voor de kwartfinale in de Amstel Cup. De loting is rechtstreeks te volgen op SBS 6. Bolletjes met daarin illustere clubs als Heerenveen (3-1 winst bij NEC) Feyenoord (2-0 winst op FC Groningen), NAC (5-0 winst op Helmond Sport) en PSV bevinden zich in de grote glazen kom. Laatstgenoemde dient nog wel de inhaalwedstrijd, uit bij FC Den Bosch, te Roda-keeperJörg Kassmann trekt in de tweede helft Richard Witschge onderuit in zijn eigen strafschopgebied. Hans Reygwart zag in het vergrijp geen strafschop. winnen. Babangida heeft een gelukkige hand en Ajax loot relatief gunstig. Op 11 maart is NAC in eigen huis de tegenstander. Commentaar Morten Olsen: 'De eerste thuiswedstrijd na de winterstop moeten wij winnen. Dat hebben wij gedaan. Het thuisvoordeel van de loting was ons in de schoot geworpen en dat hebben wij gebruik van gemaakt.' Martin Jol: 'Al na zes minuten speelden wij een verloren wedstrijd. Het enige wat we vanaf toen konden doen, was de schade beperken.' AIAV AA A r. A 7 I M F AA AART A PR I I 1 QQfi

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 111