Aandachtig luisteren de op de Toekomst bijeengekomen leden en donateurs van Ajax toe als hun de plannen om naar de beurs te gaan worden uiteengezet Foto: Louis van de Vuurst PSV moest en Ajax mocht. De Amsterdammers konden relatief rustig achterover leunen en de tegenstander het z^rare werk laten doen. Voor technici was er in Eindhoven geen plaats. Shota Arveladze had het regelmatig aan de stok met Jaap Stam. De Georgiër kon geen stempel op de wedstrijd drukken. Foto: Louis van de Vuurst stellen een of meerdere aandelen te kopen. Het moet een volksaandeel worden, met alle gunstige gevolgen vandien, zelfs ook op het vandalisme. Want mensen zullen, aldus Michael van Praag, toch niet hun eigen nest gaan bevuilen als ze een aandeel, dus een stukje Ajax, bezitten? Er staat de club veel te wachten. Met de extra inkomsten is veel te doen. Het zal zeker voor een deel worden besteed aan opleiding, scouting en het ontwikkelen van voetbalscholen in het buitenland, maar ook de exploitatie van de naam Ajax en het logo is belangrijk. En verder bereidt de club zich voor op de verdere ontwikkelingen in het internationale voetbal. Om die bij te kunnen houden moet de club tijd kunnen beschikken over voldoende financile armslag. Het is dus allemaal nodig, nu en zeker in de toekomst. Een verdere professionalisering is onontkoombaar maar zal wel plaats moeten vinden op basis van een vereniging met leden en bestuurders met een Ajax- hart. En dat Ajax-hart, dat zit wel goed, getuige het aanheffen van ons clublied in de bus op de terugreis naar de Toekomst. Op 16 februari 1998 rond vijf uur gaf de ledenraad aan het bestuur zijn goedkeuring. Er werden afspraken gemaakt om alles met het bestuur, de bank, juristen en een commissie vanuit de ledenraad goed te begeleiden. Vervolgens werd het glas geheven en de historische stap gevierd. De club nam de tijd om haar emoties te verwerken. Het was toch ook even een moment van bezinning en een gelegenheid AIAX AA A f. A 7 I M F MAART A P R I I 1 9 8 103

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 103