Foto's: Yvonne Witte Met kennelijk plezier verrichtte Tijjani Babangida na afloop van de bekerwedstrijd Ajax - Roda JC in het Ajax Museum de loting voor de kwartfinales. Het werd een thuiswedstrijd tegen NAC (te spelen op woensdag 11 maart), en dat had Baba goed gedaan, vond ook Bobby Haarms. bestuurskamer van ons clubhuis op de Toekomst om per bus af te reizen naar een rustige omgeving in de buurt van Santpoort teneinde de hele dag te vergaderen omtrent de plannen van het bestuur om in mei 1998 met Ajax naar de beurs te gaan. De interne discussies zullen hier buiten beschouwing blijven, maar een ieder mag aannemen dat tijdens deze historische bijeenkomst alles tot in detail is besproken met het belang van de vereniging Ajax veruit op de eerste plaats. In de avonduren werd alles door voorzitter Michael van Praag aan een groot aantal leden en donateurs uiteengezet. Onomstotelijk werd vastgesteld dat de vereniging volledig intact zal blijven, dus met leden, een ledenraad en een bestuur. Profsectie, jeugdopleiding, amateurs en scouting, het blijft allemaal onder één paraplu en onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Bovendien zal de vereniging Ajax altijd een behoorlijke meerderheid houden in de op te richten NV die nodig is om naar de beurs te kunnen gaan. Daarnaast bezit de vereniging een Bijzonder Aandeel waarmee het een soort van vetorecht verkrijgt ten aanzien van de naam AFC Ajax, voetbal als kernactiviteit, de kleuren, het logo, het tenue, de locatie en de jeugdopleiding. Heel belangrijke zaken derhalve, die de continuïteit van de club als vereniging waarborgen en beschermen. Kortom, alles is afgedekt. Het behoud van de verenigingsstructuur stond uiteraard ook bovenaan het '98 zou voor Ajax wel eens heel mooi kunnen zijn. Wellicht is het kampioenschap dan gerealiseerd en is het daarmee ook zeker dat de club volgend seizoen uitkomt in de Champions League. Het is niet ondenkbaar dat er gespeeld wordt in de finale van het UEFA- Cuptoernooi. Wie weet wat de KNVB- beker ons nog brengt en bovendien staan we dan aan de vooravond van het WK in Frankrijk met nogal wat Ajax-inbreng uit binnen- en buitenland. In ieder geval lijkt het een uitstekend klimaat om juist dan naar de beurs te gaan waarbij het aandeel, als het aan het bestuur ligt, in prijs zo laag mogelijk zal worden gehouden om zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te verlanglijstje van de ledenraad. De verenigingsstructuur mocht niet verdwijnen en vanzelfsprekend had het bestuur daar ook geen moment over getwijfeld. De kracht van de club is het bij elkaar blijven als vereniging, wat indertijd ook de voorwaarde was bij de verhuizing van de Middenweg naar Amsterdam Zuidoost. We gaan met z'n allen of helemaal niet, was het toen, en dat is het nu weer. Mooie maand mei Er is in de pers al veel geschreven over de beursgang en in de loop der maanden zal er nog veel meer volgen. Zeker als het zover is dat de aandelen te koop zijn. Mei AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 101