vaak tegen mij zeggen door de supporters: straks weer Leidsepleintje, voorzitter. Prima, maar we zijn er nog niet.' Het Museum, de Fanshop, aansluiting op Internet, twee nieuwe bestuursleden, de hele jeugdopleiding, de 'School of Excellence' in Zuid-Afrika, het zijn een aantal willekeurige zaken binnen de vereniging die het afgelopen jaar veel aandacht hebben gevraagd en belangrijk zijn voor de club. Een verdere professionalisering van de vereniging, de prima contacten met de ABA, Lucky Ajax en de sponsors, betere en nog meer inhoudelijke communicatie met de supporters, die meer betrokken zullen worden bij de gang van zaken in de Arena, het zijn allemaal zaken die de aandacht krijgen. Daarnaast besteedt Ajax ook veel tijd aan zaken buiten de vereniging, die het voetbal in Nederland in het algemeen aangaan. Waarom? Van Praag: 'Ajax wil altijd van voren spelen, wil altijd meepraten en meebeslissen over allerlei zaken, die in 1998 absoluut zullen zorgen voor grote veranderingen in het voetbal. De club heeft zitting in allerlei commissies die praten over het landelijke beleid, het jeugdvoetbal, de Eredivisie NV, de clubcard, tv-rechten, arbitrage plus nog meer zaken in de bedrijfstak en heeft bovendien plaatsgenomen in het sectiebestuur. Natuurlijk wordt de verdere gang van zaken binnen de club niet uit het oog verloren. Na een moeilijk begin wordt de organisatie steeds beter en ook professioneler. Er zal nog meer gedaan gaan worden aan de kwaliteitsverbetering van onze club door een nog grotere professionalisering. Maar wat er ook gebeurt, het mag niet ten koste gaan van de gezelligheid. Professioneel en gezellig, dat moet samen gaan en zo zal de club Ajax op weg gaan naar de 21ste eeuw, naar het jaar 2000 wanneer Ajax op 18 maart zijn 100- jarig bestaan op een onvergetelijke wijze zal gaan vieren.' In zijn Nieuwjaarsrede benadrukte voorzitter Michael van Praag dat de noodzakelijke verdere professionalisering in de organisatie van Ajax niet ten koste van de gezelligheid zal mogen gaan. twaalf tot en met achttien. PSV is kwetsbaar als het niet zijn beste elf spelers kan opstellen. Het kampioenschap is nog lang niet beslist.' In ieder geval wist Edwin van der Sar weer hoe het is ballen uit het net te halen want de hele productie van de 19 voorafgaande ontmoetingen kreeg hij om z'n oren. Maar hij werd wel tot man van de wedstrijd uitgeroepen. De nederlaag had dus aanzienlijk hoger kunnen uitvallen. En zo ging iedereen toch met wat gemengde gevoelens de kerstdagen en de jaarwisseling tegemoet. De winterstop kwam voor de spelers als geroepen. Blessures konden zich herstellen, de geest kon wat worden verzet en de rust zal iedereen goed hebben gedaan. Op 8 januari was het weer verzamelen ter voorbereiding op het tweede deel van het seizoen vol met competitie- Europa-Cup- en bekerwedstrijden, plus straks het WK- toetje in Frankrijk. Nieuwjaarsreceptie Voor de Ajaxfamilie was het een dag later, op 9 januari, uiterst gezellig in het clubhuis van het Ajax-domein de Toekomst, waar met elkaar het nieuwe jaar werd ingeluid. De nieuwjaarsreceptie werd druk bezocht, iedereen kon lekker met elkaar bijpraten en luisteren naar de nieuwjaarsrede van voorzitter Van Praag. Natuurlijk kon hij met ons niet anders dan tevreden terugkijken op de gang van zaken binnen de club. Maar ondanks de grote voorsprong en het succes met ongebruikelijk veel nieuwe spelers die zich heel snel bij Ajax thuis gingen voelen, evenals de vernieuwde technische staf, vond de voorzitter het belangrijk met beide benen op de grond te blijven. 'Ik hoor het De traditionele bijeenkomst van de Bordjesclub rond de verjaardag van Ajax vindt dit jaar plaats op vrijdag 20 maart op de Toekomst. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 96