In de week voorafgaand aan de laatste wedstrijd voor de winterstop werd voor de A-selectie een dagje karten georganiseerd. Ter ontspanning, en dat was aan Tijjani Babangida wel besteed. de Boer brachten Ajax de volle winst en de bijbehorende punten. En al zo lang bleef het doel van Edwin van der Sar weer schoon. Na 19 wedstrijden had Ajax nog maar vier tegentreffers moeten incasseren (waarvan volgens Edwin van der Sar twee onnodig), werd maar een keer gelijk gespeeld en was de concurrentie inmiddels op 18 punten gezet. Eenzaam aan kop Ajax staat trouwens op de meeste ranglijsten eenzaam aan kop. Veel teams doen niet veel onder doen voor hun grote broer. Ajax 2 staat bijvoorbeeld keurig op de eerste plaats en de Al-jeugd maakt het nog bonter dan het eerste elftal. Het hoogste jeugdelftal kent na 16 wedstrijden de maximale score van 48 punten en een doelsaldo van 86-14. Tweede staat Feyenoord, dat door Ajax onlangs met 11- 3 werd afgeslacht en 15 punten achterstaat. En PSV dan? Het bezet de laatste plaats met 12 punten. Ook de A2 en de BI verkeren in de hoogste regionen, ver van wedstrijd absoluut te winnen om de grote voorsprong op PSV in ieder geval niet minder te laten worden met het oog op het aanstaande treffen tussen beide ploegen. De heren uit Palingcity waren nog niet echt succesvol geweest in deze competitie, maar hebben in het verleden tegen Ajax de gewoonte gehad boven zichzelf uit te groeien zoals overigens andere clubs dat ook vaak hebben. Dus werd in het verleden menig puntje aan de oevers van het IJsselmeer door Ajax achtergelaten. Dit keer evenwel zat dat er voor de I Volendammers echt niet in omdat Ajax zich goed hersteld had van de inspanningen tegen Bochum en Volendam de kracht niet kon opbrengen het onze ploeg erg lastig te maken. De 3-0 winst voor het elftal van Morten Olsen was dan ook een logische afspiegeling van de verhoudingen in het veld. Dat de goals werden gescoord uit dode momenten (twee corners en een vrije trap) is dan niet zo erg belangrijk. Litmanen (2x) en Frank Dean Gorré in duel met Jaap Stam. Gorré was een van de doelpuntenmakers voor Ajax, maar de ploeg van Stam trok in het laatste duel voor de winterstop - terecht - aan het langste eind, waarmee Ajax' eerste competitieverlies een feit was. alle concurrenten. Het geeft alleen maar aan hoe de verhoudingen momenteel in het jeugdvoetbal liggen. Niet goed dus voor het voetbal en de ontwikkeling van nieuwe spelers. Dus wordt de tegenstand gezocht in het buitenland bij sterk bezette toernooien. Desnoods ver van huis, zoals de Al-jeugd doet, die begin januari naar Mexico vertrok voor deelname aan het Torneo de la Amistad Necaxista U-19, een lange naam voor een jeugdtoernooi met deelname van Necaxa, Atlante, Sampdoria, Bayer Leverkussen, Pumas, Guadalajara en Ameria. In tegenstelling tot andere clubs blijft Ajax ondanks 'Bosman' heilig geloven in de eigen jeugdopleiding, de hoeksteen van de vereniging. Het schroomt ook niet jeugdspelers als vroeg contractueel vast te leggen als bewijs van vertrouwen voor nu en in de toekomst. Vier spelers van de huidige Al-jeugd, te weten Andy van der Meyde, Mitchell Piqué, Brutil Hosé en AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 93