Vreugde bij het Amsterdamse legioen als Ajax zich middels een 2-2 gelijkspel ten koste van Bochum geplaatst heeft bij de laatste acht in het UEFA- Cuptoernooi. Het was dus niet zo maar een tegenstander.' Met 22 man ging het gezelschap toch vol goede moed per bus naar Bochum, inclusief de nog geblesseerde Jari Litmanen en natuurlijk Danny Blind die het clubrecord van 67 Europa-Cupwedstrijden, op naam van Ruud Krol, zou gaan verbeteren. Onze aanvoerder deed zeer nuchter over zijn 68ste Europese optreden. 'Ik hoop in ieder geval dat ik tegen Bochum niet mijn laatste Europa-Cupwedstrijd heb gespeeld.' Dat bleek zeker niet het geval. De ploeg zag kans zichzelf over de winter heen te tillen door Bochum met een 2-2 gelijkspel van zich af te schudden, al werd het nog wel eventjes behoorlijk benauwd. Ajax nam prima het voortouw door in de eerste helft het spel goed te controleren en het scheelde maar een haar of de jubilaris zelf had zijn ploeg al vroeg op voorsprong kunnen zetten. Hij miste een redelijke kans. 'Maar daarom speel ik ook meestal achterin,' zei uitblinker Blind na afloop laconiek. Shota Arveladze schoot Ajax, op een manier zoals hij dat ook tegen Udinese deed, in de tweede helft al snel op 1-0. De ploeg zat op fluweel en misschien onwillekeurig werd er wat gas teruggenomen, werd er meer balverlies geleden en werden er wat meer risico's genomen met als gevolg dat Bochum zich prompt naar 2-1 knalde met alle mogelijkheden voor een derde goal. Want als het eenmaal bij een dergelijke ploeg gaat lopen, is er soms geen houden aan. Vraag dat maar eens aan Trabzonspor (5- 3) en Club Brugge (4-1); die weten daar inmiddels alles van. Weer bleek Edwin van der Sar een uiterst betrouwbare sluitpost en bleef Dani nog net lang genoeg in het veld om Ajax schitterend in veilige haven te koppen en aan alle onzekerheid een einde te maken. Maar hoe gemakkelijk had de ploeg het bijna toch nog uit handen gegeven. Zelfs Jari Litmanen kwam in de tweede helft toch nog in het veld om het karwei te klaren. Hoe dan ook, Ajax zit bij de laatste (en niet de minste) acht van dit toernooi en wat dat betreft kon iedereen met een lekker gevoel de winter in. 200ste EC-duel Ajax dus in de kwartfinale samen met Inter, Lazio Roma, Atletico Madrid, Aston Foto: Yvonne Witte De Amsterdam Arena is aangewezen als het stadion waar op 20 mei de finale van de Champion League gespeeld wordt. Villa, Auxerre, Schalke '04 en Spartak Moskou. En terwijl in het algemeen de wens van de spelers uitging naar een koppeling aan Aston Villa, werd het uitgerekend Spartak Moskou dat wij bij de eerste wedstrijd op 3 maart in de Arena kunnen verwachten. Ajax zal dan een mijlpaal in zijn toch al rijke historie bereiken want onze club zal voor de 200ste keer uitkomen in een Europa-Cupduel, nota bene tegen een club uit een land waartegen in ruim veertig jaar Europees voetbal nog nooit eerder is gespeeld. Ajax opende het eerste Europese avontuur op 20 november 1957 met de uitwedstrijd tegen het Oost-Duitse Wismut Aue (1-3) en speelde vervolgens 198 wedstrijden tegen clubs uit 27 verschillende landen. En bepaald niet zonder succes! Tijdens de loting werden er door de UEFA ook wat andere zaken besloten. Zo werd de Arena aangewezen als toneel voor de finale voor de Champions League en werd ook besloten om de finale van het UEFA- Cuptoernooi op 6 mei in een wedstrijd in het Pare des Princes in Parijs af te werken. De optimisten onder ons kunnen die datum vast noteren. Volendam Met een zorg minder en veel vertrouwen ging het vervolgens heel snel naar Volendam. Van een hectische wedstrijd op het Europese toneel naar een ontmoeting tegen de rode-lantaarndrager in de vaderlandse competitie mag als een flinke overgang worden beschouwd. Daarbij laten de motivatie en de concentratie nog wel eens te wensen over. Dit keer evenwel was daar geen sprake van, te meer omdat de ploeg zichzelf had opgelegd deze [T AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 91