Danny Blind speelde tegen VfL Bochum zijn 68ste Europese wedstrijd voor Ajax, waarmee hij het clubrecord dat met 67 duels op naam van Ruud Krol stond, verbeterde. doelsaldo nog meer op te vijzelen en de positie aan de kop van de ranglijst nog meer te verstevigen. Desondanks viel toch al wel enige tijd te bespeuren dat de krachten langzaam begonnen weg te vloeien uit het team. Veel tijd om tot rust te komen werd het niet gegund want het thuisduel tegen Roda JC stond al weer te wachten. Morten Olson had die wedstrijd te maken met veel afwezigen. Litmanen, Laudrup, Melchiot en Tobiasen konden niet van de partij zijn. 'Ik heb gekozen voor een ander concept omdat mijn spelers niet fris zijn en tevens om de tegenstander te verrassen,' legde onze trainer later uit, nadat de wedstrijd on-Ajax was begonnen met slechts twee spitsen, zoals eerder tegen Sparta op Spangen ook het geval was geweest. 'Dat is gelukt want de spelers van Roda wisten aanvankelijk niet waar ze moesten lopen.' In die periode viel dan ook de enige goal van de wedstrijd. Na elf minuten kon Babangida na een verkeerde terugspeelbal 1-0 scoren, wat achteraf zo'n beetje het enige hoogtepunt van de wedstrijd bleek te zijn. Een gebrek aan 'benzine in de motor' gaf trainer Olsen als oorzaak op van het matige duel. 'De spontaniteit is wat verdwenen door het grote aantal wedstrijden.' Toch had de score voor Ajax nog wel wat hoger kunnen uitvallen als de scheidsrechter de handsbal van Van der Luer van Roda JC in zijn eigen doel, waargenomen door 49.800 toeschouwers, Jari Litmanen wordt voor het laatst getest door Bobby Haarms. De Fin bleek juist op tijd voldoende hersteld om tegen Bochum een invalbeurt te kunnen maken. ook had gezien. Het behoedde de mensen uit Kerkrade voor een strafschop en een rode kaart. Het veranderde verder niets aan de wedstrijd die slecht was en bleef en alleen met de punten op zak had Ajax tenminste nog iets om tevreden over te zijn. 68ste van Blind Er was ook verder weinig tijd om daar nog langer mee bezig te zijn omdat er belangrijke zaken aan de orde waren. Zoals plaatsing bij de laatste acht clubs voor de UEFA Cup. Of zoals Morten Olsen het uitdrukte: 'Wij willen over de winter komen.' Maar dan moest er wel goed worden gepresteerd in en tegen Bochum op donderdag 11 december. Eerder had Ajax dan wel een zo op het oog riante 4-2 overwinning kunnen behalen, maar iedereen wist zich nog wel te herinneren hoe die tot stand kwam en bovendien weet iedere tegenstander van Duitse ploegen dat deze zich pas gewonnen geven als het laatste fluitsignaal heeft geklonken. Ajax had daar volledig rekening mee te houden en wist ook dat, op Roda JC na, alle andere clubs in Nederland inmiddels uit het Europese voetbal waren verdwenen en het toch bijzonder triest zou zijn als ons elftal zich daar ook bij zou moeten voegen. Helemaal gerust was iedereen toch niet. Olsen: 'Ik denk dat Bochum qua voetbalvermogen bij de beste zes clubs van de Bundesliga hoort. Je kunt de ploeg een beetje vergelijken met Udinese. Tegen ons stond het toen tiende en nu weer vierde. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 89