de competitie en op Europees niveau belangwekkende zaken afspeelden. We waren nog maar net bekomen van het Europa-Cupspektakel tegen VfL Bochum in de Arena, toen een paar dagen later de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard op de rol stond. Het werd voor de zoveelste keer weer eens een wedstrijd waarbij de tegenstander zich louter tot verdedigen beperkte, nogal wat overtredingen nodig had om zich staande te houden en zich vervolgens zeer miskend voelde toen men uiteindelijk toch met lege handen en een hand vol gele kaarten huiswaarts moest keren. Om dan ook nog de scheidsrechter aan te wijzen als zondebok voor het verlies, is niet erg overtuigend. Zonder Danny Blind en Jari Litmanen verliep het spel van Ajax bepaald niet naar behoren. Al enige weken lieten de verrichtingen van ons team op het veld te wensen over. 'Maar als je dan toch weet te winnen en de punten kan pakken, is dat toch ook wel weer wat,' opperde Morten Olsen terecht. Tegen Fortuna moest het publiek lang wachten alvorens de verlossende goal werd geboren. Sunday Oliseh knalde van ver een vrije trap, na een voor sommigen twijfelachtige overtreding op de doorgebroken Shota Arveladze, via een paar spelers in het net. Natuurlijk vond de tegenpartij alles onterecht. Trainer Bert van Marwijk liet zijn frustraties na afloop de vrije loop. 'Als kleine club ben je altijd in het nadeel tegen een grote club. Dat heb ik als speler meegemaakt en maak ik nu weer mee als trainer.' De druiven waren zuur en helemaal toen Arveladze de eindstand op 2-0 bepaalde. Veel zuurder was de aftocht van Ole Tobiasen met een ernstige knieblessure, die hem een groot deel van het seizoen aan de kant zal houden. Betere berichten kwamen er over Fred Grim. Onze reserve-doelman verlengde zijn verbintenis met onze club met vier jaar tot 1 juli 2002. Pleister op de wonde In het drukke programma dat Ajax nog had af te werken ging het 3 december richting Maastricht om MW weer eens te ontmoeten. Eerder hadden beide teams elkaar dit seizoen al twee keer in de Arena leren kennen. In ieder geval had Frans Körver nu minder dan voorheen te klagen over een druk programma, omdat nu zijn team tien dagen lang niet actie had hoeven komen en Ajax het wel een beetje drukker had. Vol energie gingen de Limburgers uit de startblokken, zodanig dat Mario Melchiot na een kwartier een ogenschijnlijk kleine overtreding moest maken om MW het scoren te beletten maar dat wel met een rode kaart moest bekopen. Als pleister op de wonde lukte het Edwin van der Sar wel de strafschop te stoppen. Ajax dus verder met tien man en met wat omzettingen (Gorré voor Dani in een 4-3-2 opstelling) was het absoluut niet merkbaar dat ons team numeriek in de minderheid was. Het overklaste MW volledig en drukte dat slechts uit in een 3-0 winst door goals van Michael Laudrup, Tijjani Babangida en Frank de Boer. Een lekkere score om het toch al riante AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 87