hebben we toch ook!' 'Maar Bert, er is geen kaartje meer te krijgen. Ajax - Feyenoord is uitverkocht. Voor 25 man kan ik geen kaartjes regelen!' Bert begon samenzweerderig te lachen: 'Jij kent de weg nog niet van de ware, trouwe supporter; jij moet eens bellen met mijn grote vriend Bennie Muller, ken je die?' 'Jawel Bert, debuteerde in Ajax in 1957.' 'Ja jongen en hij heeft nu niet alleen de mooiste sigarenzaak van Amsterdam, maar ook nog de mooiste en liefste vrouw van Noord-Holland! Jij belt hem namens mij en legt het probleem aan hem voor en dan heb jij zooooooo de benodigde kaarten.' Natuurlijk ging dat niet eenvoudig. Ook voor Bennie waren de kaarten op, maar hij ging iets ritselen. Omdat het voor Bert was. Vrijdagmiddag laat kwam hij met de mededeling dat hij 30 kaarten had, maar Ajacied Haanstra interviewt Ajacied Cruijff in een uitzending ten behoeve van het Nederlands Astma Fonds. helaas niet overdekt. Geeft niet; Bert moest en zou er met de ploeg naar toe. We huurden een autobus en de huisschilder uit Blokzijl en de plaatselijke kroegbaas stapten ook in met rood-witte sjalen. Hoe dichter we bij Amsterdam kwamen, hoe plezieriger de stemming. Als de chauffeur maling heeft aan de verkeersregels en de verboden trambaan op de Churchillaan neemt, schatert Bert het uit van de pret en steekt triomfantelijk een duim naar me op. Dit wordt een prachtmiddag! Dit kan niet meer stuk! Gebrom van Bert en regen Op de tribune begint het twee minuten na aanvang te regenen en Bert is er niet aan gewend onoverdekt te zitten. Het is het seizoen dat bij Ajax Hans Kraay de scepter als een houwdegen hanteert. Piet Keizer is het eerste slachtoffer van 's mans wijze inzichten. Arie Haan verdwijnt ook en Barry Hulshoff zit dat seizoen in de lappenmand. Bij Feyenoord loopt een zekere Van Hanegem rond en deze blaag scoort in de 18de minuut 1-0. Een lullig piesboogje in de regen over Piet Schrijvers heen, maar hij zit wel. Het wordt stil in het stadion en de rest van de tijd hoor je alleen nog maar het gebrom van Bert en de regen die op onze hoofden, schouders en knieën klettert. Als we terug zijn in de bus worden er enkele blikjes bier geopend en slaat de stemming bij de meesten alweer snel om in 'dat kan ons ook eens gebeuren, maar 't is geen ramp'. Alleen Bert zit stil voor zich uit te staren en ik wil hem graag met rust laten, maar plotseling kijkt hij me aan en gebiedt me naast hem te komen zitten. Wat was dit een ongelooflijk stom idee! Wie bedenkt het, om met zo'n hele ploeg naar Amsterdam te gaan in een dure bus en het werk stil te leggen! Ik probeer Bert subtiel erop te wijzen dat hij zelf de grote initiator was, maar het verdriet van het verlies maakt het hem onmogelijk om te luisteren. Is het de regen waardoor de busruiten zo beslagen zijn, of zijn het zijn tranen? Woest is de man en het is allemaal AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 81

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 81