Foto: Tessa Posthuma de Boer De ervaring heeft mij inmiddels geleerd, dat het echter geen zin heeft hier ten opzichte van de autoriteiten van Bochum alsnog een zaak van te maken. Wat mijns inziens wel helpt is de UEFA er met het voorhanden zijnde materiaal van te overtuigen dat hun waarnemers anders geïnstrueerd dienen te worden en dat zij zich ook bezig moeten gaan houden met toezicht op de maatregelen en acties van de plaatselijke politie, zodat de UEFA zelf in actie kan komen wanneer er zich onredelijke toestanden als deze voordoen. Dit zal in de toekomst tot verbetering van de situatie voor onze supporters kunnen leiden omdat de UEFA, bij gebleken ongeschiktheid, tot het verbieden van het spelen van wedstrijden in bepaalde stadions en steden kan beslissen. Ik heb inmiddels dan ook een brief aan de Secretaris Generaal van de UEFA gestuurd met het verzoek tot het maken van een afspraak met mij en alle UEFA- betrokkenen teneinde deze zaak in Genève diepgaand te bespreken. Ik houd u van de ontwikkelingen op de hoogte. Voorrangsregeling In de kerstperiode heb ik veel brieven van supporters gekregen en met velen van hen persoonlijk gesproken. Op slechts een kleine uitzondering na wil iedereen dat Ajax precies gaat bijhouden wie er nu mee gaan naar de binnenlandse uitwedstrijden en met name hoe vaak. Dit zou dan moeten leiden tot een voorrangsregeling bij belangrijke uitwedstrijden zoals bijvoorbeeld die tegen PSV en volgend seizoen tegen Feyenoord (dit seizoen gaan er immers geen Ajax-supporters mee naar Rotterdam). Nu gebeurt het nog te vaak dat deze wedstrijden binnen een minuut al zijn uitverkocht en dat de vaste clan daardoor achter het net vist. Ik zie de onredelijkheid daarvan wel in. Helaas is een en ander momenteel computer technisch nog niet mogelijk, maar ik zal intern bezien wat we hieraan kunnen doen en of het mogelijk is dit op termijn toch in te voeren. Internet De verkoop van Ajax-artikelen via internet is gestart en ik mag wel zeggen: met groot succes! Nu blijkt nog maar weer eens hoe populair onze club ook buiten onze landsgrenzen is, want we krijgen zelfs bestellingen uit Japan en andere verre landen. Wilt u het zelf eens proberen? Fijn, dan nog maar eens ten overvloede, ons internet-adres luidt: www.ajax.nl. U had hier wellicht ook mededelingen over de persoonsgebonden clubkaart verwacht. Ik bewaar die echter liever tot een volgende keer omdat er op het moment van schrijven nog een Algemene Vergadering Betaald Voetbal moet worden gehouden en ik nu derhalve niet vooruit kan lopen op beslissingen die daar genomen zullen gaan worden. Binnenkort gaat de competitie weer beginnen en met u hopen wij dat onze spelers, dankzij een korte kerstvakantie en een goede voorbereiding, in staat zullen zijn de huidige voorsprong op nummer twee te behouden en het felbegeerde kampioenschap binnen te halen. Daarnaast wachten weer zware wedstrijden tegen en in Moskou (heel koud!) en wie weet nog veel meer. Kortom, er wordt nog zeer veel inspanning van onze technische staf en onze spelers gevraagd. Ik wens hen daar, mede namens u, alle succes bij. Michael van Praag

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 7