Foto: Wim Hofland meestal zijn autosleutels en portefeuille, die later wel weer tussen de glasscherven van de diverse brillen teruggevonden konden worden. Blokzijl 1 maart 1975 begonnen de opnamen van 'Dokter Pulder zaait papavers' en de hele maand zouden wij domicilie kiezen in Blokzijl in Overijssel, waar de voornaamste locatie was. Onder mijn verantwoordelijkheid viel onder andere de planning van de opnamen. Toen ik Bert erop attent maakte dat als we de hele maand maart in Blokzijl zouden zitten, we ook de wedstrijd Ajax - Feyenoord moesten missen, deed Bert daar enigszins schamper over. 'Het werk gaat altijd voor,' las hij mij de les als beginnend filmer. Toen wij eenmaal in Blokzijl druk bezig waren met de opnamen begon de komende klassieker pas goed te leven. De kranten verschenen met de gebruikelijke opklopartikelen en binnen de crew en cast begonnen de partijen zich af te tekenen: Sacco van de Made was zo'n fervente Feyenoorder bijvoorbeeld. (Onbegrijpelijk dat die man ooit rollen van Bert gekregen heeft). Kees Brusse stookte het vuurtje op door de ene dag voor Ajax en de volgende voor Feyenoord te zijn. De wedstrijd begon te leven bij de medewerkers van de film. Ook bij Bert begon er iets te rommelen en ondanks alle spanningen van de opnamen nam hij mij op donderdag, drie dagen voor de wedstrijd, apart: 'Waarom kan ik niet naar Ajax-Feyenoord?' 'Omdat we zondag opnamen hebben, Bert.' 'Omdat we opnamen hebben? Dat is dan een hele slechte planning, jongen!' 'Het werk gaat voor, Bert!' 'Wat werk!? We moeten ook ontspannen! Dat is héééél erg belangrijk voor de ploeg! Kan dat niet anders geregeld worden...?' 'We moeten draaien, Bert. Ik kan toch moeilijk de hele ploeg vrijgeven omdat jij naar Ajax wil...' 'Hoezo ik? Zij zal je bedoelen. Zij! Ze willen allemaal!' 'Allemaal? Bert dat zijn er minstens 25. En we hebben opnamen!' 'Dan regel je maar dat we overdag vrij zijn en 's avonds draaien, want nachtopnamen AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 79

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 79