staantribune 1983-1984 junioren b strikt persoonlijk ONTVANGEN van 7 8 9 10 11 12 13 De Heer D.N.M.Bergkamp jarr,es Rosskade 22 I 1Q56 AH AMSTERDAM A.T.C. „AJAX" I 27 175,— Handtekening van de houder In het museum zijn maar liefst zeven exemplaren van het diploma te bewonderen, die allemaal afkomstig zijn uit het Ajax-archief. Op de ingevulde namen en data na zijn ze identiek. De in 1894 gedrukte lidmaatschapsbewijzen werden namelijk door de Ajacieden van na 1900 opnieuw gebruikt, door gewoon het jaartal te veranderen. Het diploma van een B-junior Er gaapt een groot gat tussen het diploma uit 1894, waarvoor de jaarlijkse contributie ongeveer drie gulden bedroeg, en het diploma waarvoor in 1983 de toen veertienjarige Dennis Bergkamp honderdvijfenzeventig gulden moest betalen. Maar aan het door zijn familie beschikbaar gestelde exemplaar zien we dat het woord diploma nog steeds in zwang was bij Ajax (anno 1998 is dat niet meer zo; tegenwoordig krijgen de leden een seizoenkaart waarop vermeld staat dat men lid is). Somma v an hönderdvuf! NZEVfntig Gl l nr voorhei Junioren B lidmaaGchup Bergkamp was in 1981 overgekomen van Wilskracht/SNL. Ook in die tijd was het voor maar weinigen weggelegd bij Ajax te mogen spelen. De club behoorde al bijna tien jaar tot de wereldtop en de selectieprocedure voor wie daarbij wilde horen was streng; er werd niet alleen gelet op de voetbalkwaliteiten als techniek, snelheid en inzicht, maar ook op iemands persoonlijkheid. De begaafde Bergkamp werd aangenomen en rijpte op Voorland in betrekkelijke rust tot hij als 17-jarige voor het eerst in Ajax 1 mocht invallen. Niet veel later liet Johan Cruijff hem ook Europees debuteren. Toen vervolgens de oorspronkelijke rechtsbuiten op de positie direct achter de spits mocht spelen, ging het snel. In 1993 werd hij dan ook - samen met Wim Jonk - voor een recordbedrag naar FC Internazionale getransfereerd en eindigde zijn lidmaatschap van Ajax. Inmiddels is hij verhuisd naar het T.ondense Arsenal en brengt hij met zijn spel bijna de gehele Britse voetbalwereld in vervoering. Daarbij valt op dat men niet alleen zijn nauwelijks te evenaren voetbalcapaciteiten prijst, maar ook zijn innemende persoonlijkheid. Kortom, hij is behalve een echt voetbaldier ook gewoon een fatsoenlijk mens... Het Ajax Museum is dagelijks geopend van 09.00 tot 18.00 uur, behalve op de dagen waarop Ajax een thuiswedstrijd speelt. De entree bedraagt 12,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar, 65+-pashouders en groepen van minimaal 20 personen betalen 10 p.p. Een bezoek aan het museum kan gecombineerd worden met een rondleiding door de Arena. Voor inlichtingen en reserveringen: 020 - 311 13 33. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 65