wel op slippers, goochelt Benni op drie tegels met een bal. Een groepje zit binnen voor de buis: Chelsea speelt. Vandaag geeft Benni een rondleiding langs zijn oude leven in de township Hanover Park. De toestand is daar echter weinig uitnodigend. De vorige dag is de al jaren durende strijd tussen de verschillende drugsbendes - de gang-oorlog - weer opgelaaid. Bij een beschieting zijn vrienden en familieleden van drugsbaron Rashied Staggie omgekomen. Staggie (op zijn Nederlands uit te spreken) is de vermeende leider van de Hard Livings-gang met een machtsbasis in Manenberg, een wijk grenzend aan Hanover Park. 'Vandaag is de begrafenis,' zegt Benni. 'En bij begrafenissen gaan ze altijd drinken en dat leidt meestal tot schieten.' De familie overlegt. Stella neemt de beslissing: 'Ze gaan pas vanavond drinken. Vanmiddag kunnen jullie makkelijk gaan.' We vertrekken in Jeromes auto - een cadeautje van Benni -, een witte Golf met Jeromes naam op de nummerplaat. Benni mag rijden en bepaalt ook de muziek. Dat betekent de rap van Tupac Shakur, op vol volume. Benni zingt woord voor woord en keihard mee. Hanover Park ligt in het gebied ten zuiden van Kaapstad dat Cape Flats heet. Die naam slaat niet op de bebouwing maar op de zanderige en meestal winderige vlakte. In een vierkant patroon liggen er wat wegen. Tussen grote stukken braak land heeft een slordige hand her en der enige wijken uitgestrooid. Deze waren gedurende de apartheidstij d bedoeld voor de zwarte en gekleurde bevolking van Kaapstad. afwisselend Engels en Zuid-Afrikaans. Jerome, Stella en Benni lijken hun Zuid- Afrikaans uitsluitend te gebruiken om onderling te kibbelen, waarbij doorgaans eerst Benni en daarna Jerome het onderspit delft. Cape Flats Op de eerste zaterdag in het nieuwe jaar is het familiehuis van de McCarthy's andermaal gevuld. Het is 35 graden celsius. Familie en vrienden hangen aan het zwembad. In een Emporio Armani maar AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 een kopje koffie: 'En ik begreep maar niet wat al die mensen kwamen doen. Ze betaalden en kregen dan iets uit een trommeltje achter de bar. Ongelooflijk.' De voertaal is Engels tot Benni opeens overgaat op rad Zuid-Afrikaans om te vertellen over zijn ontmoeting met oud- Ajacied Winston Bogarde. Deze stond cool geleund tegen een muur een sigaar te roken. Het roken lukte alleen niet zo. Benni imiteert meesterlijk de afwisselend cool leunende en dan weer hoestende Bogarde. De McCarthy's spreken

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 53