- - f? ziet binnenlopen. Ajax is mooi, leven is mooi. 'Hoe ziet Nederland er uit?' vraagt een reporter. 'Het is heel klein,' legt Benni uit. 'Je rijdt zo van de ene naar de andere kant in, say, een half uur. Nou ja, misschien is het iets groter, maar het is echt heel erg klein.' Gouden tand De pers is uiteraard zeer benieuwd naar Benni's mening over de huidige crisis met Bafana Bafana. Coach Clive Barker is een week eerder ontslagen na de voor Zuid- Afrika matig verlopen Confederations Cup. Met nog maar een half jaar te gaan tot de wereldkampioenschappen in Frankrijk zit het land zonder coach (afrigter in het Zuid-Afrikaans). Net als in Nederland wordt de discussie in de media over hoe het nu verder moet met Bafana uitgevochten over de hoofden van de spelers. Daarbij lijkt alles geoorloofd. Vlak voor kerst dook in sommige media bijvoorbeeld het idiote gerucht op van een eventuele naturalisatie van Benni tot voetbal-Nederlander. Momenteel is het twistpunt of Benni wel ervaren genoeg is om een basisplaats in Bafana te krijgen. 'Ach, vorig jaar was men verbaasd over zijn overgang naar Ajax. Nu dit weer,' zegt manager Rob Moore. 'Iedereen verwachtte dat Benni alleen in het tweede elftal van Ajax zou uitkomen. Wat gebeurt? Binnen een half jaar speelt hij al veertien keer en scoort vijf maal in de competitie.' Als het Bafana betreft, kijkt Benni ernstiger dan normaal. Behoedzaam legt hij uit dat hij alleen maar graag wil spelen: 'Just give me a chance and you will see. Het ernstige is er snel af als Rob Moore op video een Nederlands tv-interview met Benni vertoont. Daarin wordt de nogal Nederlandse vraag gesteld waarom Benni een gouden tand heeft. In Zuid-Afrika zie je dat veel vaker. Benni antwoordt: 'Ach, ik heb ooit een ongelukje gehad, dus er moest toch wat anders in. Yeah, and gold looks good on a black man.Hard gelach bij het Zuid-Afrikaanse persgilde. En Benni vertoont zijn in Nederland inmiddels beroemde brede grijns. Op eerste kerstdag is het andermaal een graad of dertig. In het huis van de McCarthy's in Heathfield heerst een AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 48