echt iedere dag. Verder ga ik meestal uit met Mario Melchiot en Christopher Kanu.' Nederland en Ajax zijn relatief onbekend in Zuid-Afrika. Het land, en dan vooral de zogeheten zwarte bevolking (30 miljoen mensen), is volkomen voetbalmaf. Maar op de nationale televisie is buiten de eigen competitie vrijwel uitsluitend aandacht voor het Engelse voetbal. Dit verklaart ook de enorme populariteit van Manchester United. Alleen satellietzenders vertonen af en toe flitsen uit de Nederlandse competitie. Hierdoor zijn Zuid-Afrikanen niet zo op de hoogte van voor Nederlanders essentiële voetbalzaken. Benni ondervond dit zelf toen hij de dag tevoren koud uit het vliegtuig zijn nieuwe kamer ging bezichtigen. Tot zijn grote schrik trof hij er een Feyenoord-vaantje aan. 'Dat heb ik maar snel weggehaald,' zegt hij lachend. Manager Rob Moore beseft dit wel en laat aan de Kaapse verslaggevers op video een compilatie van beelden zien van Ajax en de eerste helft van het seizoen. We zien de open dag van Ajax, Benni's introductie aan de fans en zijn doelpunten. Beweeglijk als altijd - zelfs zittend op een stoel - zit Benni te genieten. Grijnzend, meeswingend met de muziek als hij zichzelf op het beeldscherm voor het eerst de volle Arena naar zijn zin in Nederland. Het afgelopen half jaar woonde hij bij een gastgezin. Binnenkort trekt hij in zijn eigen appartement, in de buurt bij andere Ajax- spelers. Met wie trekt hij het meeste op? Benni: 'Sunday Oliseh. Die zie of spreek ik De Ajax-selectie 1997- 1998 in de hoek van de woonkamer in het nieuwe huis. Boven links: ballonnen in de kerstboom. Boven: Engels voetbal op de buis. Op de voorgrond neef Oliver, links broer Mare. **enni kor Benni vertelt. Tweede van rechts zit Tumi, de man van zijn oudere zus Stella. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 47