^enni Benni met zijn moeder. 'Hy het nie van sy ouders vergeet nie.' vorige dag aangekomen in Kaapstad en nog een beetje dizzy. Oorspronkelijk zou Mario Melchiot meegaan en ook Ronald de Boer stond op het punt de kerst in Kaapstad door te brengen. Dat bezoek is nu uitgesteld tot een latere vakantie. Benni is samen met zijn broer Jerome (24), speler bij de Zuid-Afrikaanse eredivisieclub Santos. Waar je Benni kunt vergelijken met Kluivert, oogt Jerome als Jan Wouters: breed en zeer onverzettelijk. 'Ik ben sneller dan Babangida,' zegt Jerome met een grijns. De Kaapse media vinden Benni veranderd, fysiek sterker geworden. Zijn haardracht baart opzien, evenals zijn modieuze kleding. Vertrokken in een spijkerbroek en T-shirt, komt Benni nu thuis in Armani, Versace en Calvin Klein. Gevraagd naar zijn ervaringen in Nederland zegt Benni: 'Alles is perfect, bij Ajax helemaal. Alleen het klimaat, man! De laatste weken voor kerst had ik echt heimwee naar Kaapstad, naar de zon, naar huis.' Buiten de door airconditioning gekoelde ruimte is het 34 graden celsius, onbewolkt. Benni heeft het Vader Dudley McCarthy. grote indruk heeft gemaakt in het land is dat Benni een huis gekocht heeft voor zijn moeder - natuurlijk ook voor zijn vader en de hele familie, maar vooral voor zijn moeder. 'Hy het nie van sy ouders vergeet nie,' schrijft een krant vertederd. Dit maakt Benni's thuiskomst extra bijzonder. Want voorheen woonde de familie McCarthy in de township Hanover Park, in de vooral door zwarten bewoonde en door misdaad en armoede geteisterde probleemwijken aan de zuidrand van Kaapstad. Het nieuwe huis staat in de welgestelde en voornamelijk witte wijk Heathfield. De familie is er anderhalve maand geleden ingetrokken. Benni zal het huis deze kerst voor het eerst zien. Armani De dag voor kerstmis organiseert Benni's manager Rob Moore een persconferentie. Hoewel er de komende dagen geen kranten uitkomen is toch het gehele sportverslaggeversgilde van Kaapstad uitgerukt. Benni komt, zoals het hoort, keurig een half uurtje te laat. Hij is de AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 45