van de Sovjetunie en de Russen waren niet bepaald geliefd. Wedstrijden tussen het Georgische Dynamo Tblisi en bijvoorbeeld Dynamo Moskou werden als zwaar beladen interlands beleefd, althans in Georgië. De haat zat diep en was waarschijnlijk te vergelijken met de Nederlands-Duitse verhouding. Nu is Ajax voor het eerst in zijn historie in een Europese competitie gekoppeld aan een Russische ploeg, Dynamo Moskou. Voor Ajax wordt het een bijzondere wedstrijd, maar bij Arveladze zouden ook nog andere sentimenten kunnen spelen. Arveladze: 'Rusland beschouw ik niet als een erfvijand. Van haat is al helemaal geen sprake. De Russische bevolking is veel te groot om te haten. In de Sovjetunie gold Tblisi nog altijd als onze hoofdstad. De wedstrijd tegen Spartak zal voor mij niet meer beladen zijn dan voor Ajax. De animositeit die er in het verleden was bij wedstrijden tussen Dynamo Tblisi en clubs als Spartak Moskou bestaat niet meer. Na de loting werd ik gebeld door Russische verslaggevers. Ze vroegen me of ik het idee had dat ik tegen mijn eigen volk zou spelen. Maar Rusland en Georgië verschillen net zo van elkaar als Georgië en Nederland. De verslaggevers vonden kennelijk van niet, maar zo is het misschien in de Sovjetunie altijd voorgesteld.' Koning irakli In Nederland wordt Arveladze vanaf zijn komst vergeleken met Mister Bean, het alter ego van Rowan Atkinson. Helemaal vleiend is de vergelijking niet, maar de look-alike is niet beledigd. Arveladze: 'Ik ken Mister Bean. Ik heb hem op tv gezien. Volgens mij lijk ik helemaal AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 33