heb geen uitgesproken voorkeur voor een van de twee vormen van waardering.' In Turkije was één ding wel beter: Shota en Arveladze, de eeneiige tweeling, speelden samen bij één club. Hun hele leven waren ze onafscheidelijk. Soms dacht men zelfs dat de Georgische tweeling een Siamese was, zo vergroeid waren ze met elkaar. Dit seizoen spelen ze voor het eerst in hun leven niet voor dezelfde club. Wie weet hoe de broers aan elkaar hangen, beseft hoe onmenselijk de separatie is. Hoewel de geschiedenis wellicht anders zal uitwijzen, moet je bij de De Boertjes ook niet aankomen met een halve belangstelling. Twee halen, twee betalen. Lange tijd was het ondenkbaar dat de wegen van de Arveladzes zich zouden scheiden. Een seizoen voor Shota naar Ajax kwam, kreeg hij van Deportivo la Coruna een aanbieding van twaalf miljoen gulden. Arveladze ging niet. Geen denken aan. Arveladze: 'Ik ging niet naar Deportivo omdat ik toen alleen met Archil wilde verhuizen. In de onderhandelingen heb ik geprobeerd om Deportivo ook hem te laten contracteren. Dat lukte niet. Archil was geblesseerd en zat op dat moment net met zijn been in het gips. Als ik toen was gegaan, had Archil terug gemoeten naar Georgië omdat Trabzonspor hem geen contractverlenging wilde geven. Het was toen onzeker of Archil weer zo fit zou worden dat hij kon terugkeren op zijn oude niveau. Deportivo wilde niet verder gaan dan de medische behandeling overnemen en Archil bij een goed resultaat uiteindelijk contracteren voor het tweede. Dat vond ik te onzeker. Het gevolg was dat we beiden bij Trabzon bijtekenden. Drie maanden later was Archil weer fit en kon hij weer gaan spelen. Gelukkig werd hij zo AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 29