zeggen. Momenteel worden wij gemaand het voetbal niet te verzieken. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 30 december Wij herkennen in sommige Duitsers aardige mensen en als we op wereldkampioenschappen niet te vaak door hen worden verslagen, is de verhouding redelijk goed te noemen. Maar dan komt die ongelukkige Berti Vogts en rijt oude wonden die vrijwel genezen waren weer open. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 6 januari Wij zijn niet braver dan jullie. Maar, verachtelijke Berti, had er dan tot in je graf toe je mond over gehouden, want nu kom je over als een plumpudding waarvoor ik je trouwens al jaren hield. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 6 januari Wij hadden wereldkampioen moeten worden, in 1974, heb ik altijd gescholden, en een deel van mijn absurde afkeer van de Duitse voetbalmentaliteit stoelde op die strafschop. Vogts' eerlijkheid, zij het jaren nadien, bracht me aan het twijfelen. Dienen wij de Duitser te vergeven? Ik vreesde even van wel. Gelukkig zwijgt Hölzenbein nog. Het zal me toch niet gebeuren dat die ook nog gaat toegeven. Kees Jansma in Voetbal International van 7 januari Ja, en dan Ajax. Alles is nog niet perfect, maar de ploeg is wel weer op de weg terug, met zo nu en dan scherp en aanvallend voetbal. Ik denk dat ze na de winterstop alleen nog maar beter kunnen worden en wie weet, speelt Ajax straks weer een UEFA Cup-finale. Johan Cruijffin Voetbal International van 7 januari "Het leuke van voetbal vind ik dat het nooit hetzelfde is. Het is zo onvoorspelbaar. In de eerste helft kan een ploeg nog met drie-nul voorstaan, om na rust vijf doelpunten tegen te krijgen." René Froger in Het Parool van 10 januari Ik begrijp Guus als geen ander waarom hij Frank Rijkaard tot assistent heeft benoemd. Franklin Edmundo Rijkaard heeft aan de brand van het leven een poëtische nonchalance ontleend die hem voor zijn verdere dagen onkwetsbaar maakt. Hij is wat Hiddink had willen zijn: dissident van macht en carrière. Een eeuwige passant, liefst nog donkerder dan zijn schaduw. De onverlaat die hem op zijn successen aanspreekt wordt weggekwakt met een cynische grap. Rijkaard heeft ooit een snorretje laten groeien omdat hij vreesde dat hij lelijker was dan de nacht. Die charme van twijfel en zelfhaat is Guus op het lijf geschreven. Hij vertoeft graag in de nabijheid van superieure voetballers die ook in scherven kunnen vallen. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 17 januari Het leek me onterecht dat in de gidsen en de aankondigingen van Henk Spaans voetbalprogramma 'Voetballen doe je zo' (vanavond een portret van het veertienjarige Braziliaanse talent Leonardo) het accentteken op de o wordt weggelaten. Daarom mijn ABC-pocket uit 1961 maar eens uit de kast gehaald, en ja hoor: 'Voetballen doe je zó'. Hans Hoekstra in Het Parool van 19 januari Op de persconferentie na het duel tegen Valencia vergeleek een Spaanse verslaggever de club met het rampenschip Titanic. "Wilt u eerst vergaan en vervolgens Oscars winnen?" Van Gaal antwoordde gepikeerd: "Ik wil titels winnen, geen Oscars." NRC Handelsblad van 21 januari OP UW VERZOEK organiseert Sterprodukties wederom de heerlijke STEDENSPECIALS naar het ongekend mooie BARCELONA, KUNSTSTAD bij uitstek en dus niet alleen de stad van Louis van Gaal. Advertentie in NRC Handelsblad van 21 januari hoekje om, langs de fietsenstalling en de ME naar de hoofdingang. Waarbij ik voortdurend omringd word door enthousiaste supporters. Ik dreig in paniek te raken. Hoewel Loek van Wely alle aandacht voor zich opeist tijdens het WK, wil ik terug naar Amsterdam om aanwezig te zijn bij Ajax - PSV. Dóór de intrede van internet kun je belangrijke schaakpartijen overal ter wereld 'live' volgen. Ik overweeg serieus om mijn schaakverhaal op 'de perstribune bij Ajax te maken. Dan volg ik daar op mijn laptop de partijen in Groningen, bel met mijn mobiele telefoon naar de perskamer van het WK voor wat achtergrondinformatie, maar proef ondertussen ook de sfeer van de laatste wedstrijd voor de winterstop. Het zou makkelijk kunnen, want al die communicatiemiddelen zijn een belangrijk voordeel van deze moderne tijd. Een fotograaf kan zelfs zijn net gemaakte foto's vanaf het veld doorzenden naar z'n redactie. Om louter ethische redenen besluit ik van mijn stoute plan af te zien. Maar ik kan mij niet bedwingen. Ik race op die zondagmiddag toch naar het stadion, waar ik getuige ben van een heerlijke eerste helft. De koffie, die we tijdens de wedstrijd altijd krijgen aangeboden, smaakt heerlijker dan ooit. In de rust haak ik noodgedwongen af, want de andere plicht roept. Maar wat ben ik blij dat ik, al is het maar even, van de de sfeer heb kunnen genieten. Klaas vertelt dat hij nog niet bij Fritz Korbach is geweest. David groet heel amicaal zijn collega Pedro Salazar van PSV. Robert is razend enthousiast over de prestaties van Loek van Wely in Groningen. Joop juicht bij het doelpunt van Arveladze intenser dan ooit. Renate leest opnieuw zonder spiekbriefje voor en Yvonne glimlacht weer vriendelijk naar iedereen. Gelukkig maar, er was helemaal niets veranderd. Ik was weer thuis. Jeroen van den Berg AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 240