'Jari Litmanen Jonge van het is de Freek de voetbal.' Heimwee naar Ajax Rijkaard doet ondergoed weg samenstelling Michel Sleutelberg Na de wedstrijd keken we in de perskamer van de Amsterdam Arena op televisie nogmaals naar de val van Arveladze. Iemand zei: 'Schwalbe. Honderd procent.' Wij wisten genoeg, kortom, en begonnen te tikken, geërgerd door de blunder van de scheidsrechter, Luyten. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 6 december Voor mij en de collega's Zwartkruis, Ruesink, Oostindië, Hornstra, De Boer en Pieterse zit er niets anders op dan, bij wijze van hoge uitzondering en zonder ironie, excuses aan te bieden aan Shota Arveladze en Hugo Luyten. Ik neem hierbij de vrijheid dat namens hen te doen. Het was niet zoals het leek. Wij bekennen schuld. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 6 december David Winner. Reisde naar Tblisi en stuitte op de patriciërs die Arveladze heten. Davids liefde voor Ajax doet hem steeds opnieuw de koffers pakken. De uitgever van Hard Gras hoopt dat Ajax ook in België gaat scouten. Hard Gras van december De meeste jongens wilden Cruijff of Keizer zijn, maar ik wilde alleen maar onder de naam Suurbier spelen. Niet uit bescheidenheid, maar ik had in de krant onder de rubriek 'opmerkelijke sportberichten' gelezen dat de international tijdens een sportdiner van Oranje met zijn geslachtsdeel de kale elftalbegeleider een hersenschudding had geslagen en dat sprak mij op een of andere manier meer aan dan de schaar van Piet of het gepingel van Johan. Het was voor mij dan ook geen verrassing dat Wim een mooiere vrouw had. Maarten Spanjer in Hard Gras van december Gorré is een van de spelers die voor Ajax én Feyenoord uitkwam, een vrij selectief gezelschap waartoe ook onder anderen Cruijff, Jansen, Van Duivenbode en Scholten behoren. Gorré kan dat 'dubbelleven' zonder gewetensnood leiden, want nooit was hij aanhanger van een van beide topclubs. Willem Vissers in de Volkskrant van 9 december Maar aangezien Co nogal vertrouwt op Co dreef hij zijn zin door en is Tilburg weer voetbalstad. Kees Jansma in Voetbal International van 10 december VOORSr*^ NRC Handelsblad van 11 december Ik schrijf dit stukje in Groningen, waar ik het wereldkampioenschap schaken moet verslaan voor het ANP. Op het nieuws wordt gemeld dat het weieens 'bijtend koud' zou kunnen worden. Niets is minder waar. Het is in Groningen volgens mij altijd koud. Ik ben hier al bijna zeven dagen en bij het vooruitzicht dat het nog een week zal duren eer ik weer thuis ben, verplaatsen mijn gedachten zich naar Amsterdam, naar Ajax. In mijn kille en saaie hotelkamer zie ik een stukje van Volendam - Ajax. Ik word weemoedig. Ik mis de thuiswedstrijden. Ik mis de gekunstelde gezelligheid in de Arena. Ik mis de jongen die altijd zo trouw, en onder luid gejuich, langs de hoofdtribune zijn marathons loopt. Ik mis het hangen aan de bar in de perskamer, met aan de andere kant Peter, Michael en Marja. Ik mis Miss Ajax. En ik mis de persconferenties. Ik denk terug aan Ajax - De Graafschap, met Fritz Korbach. Hij was die zaterdagavond in Amsterdam uit op succes en oogstte dat ook, ondanks de geflatteerde 1 -0 nederlaag. Het was dolle pret, die avond tijdens de persconferentie. Vooral de dialoog tussen 'onze' Klaas Vos en Korbach was heel vermakelijk. Klaas hield een uitvoerig betoog, dat er in het kort op neerkwam dat De Graafschap wellicht een AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 236