'Het staafincident is in de geschiedenis van Ajax een heel belangrijk moment geweest, in negatieve zin natuurlijk, al is het op de langere termijn sindsdien erg goed gegaan met de club. Voor ons fotografen heeft "de staaf" ook positieve gevolgen gehad. Wij hebben altijd te maken gehad met het wangedrag van supporters, niet alleen bij Ajax maar ook bij veel andere clubs. Verzoeken om enige vorm van bescherming kregen eigenlijk nooit gehoor bij het bestuur, maar na het staafincident werd achter de doelen een fijnmazig net aangebracht en kregen we bovendien toestemming om vanaf een gedeelte van de zijlijn ons werk te doen. Voor ons was dat een enorme verbetering. Nog steeds zijn er clubs waar je na de wedstrijd met veertig fluimen in je nek weggaat, en dan heb je nog mazzel dat het zich tot fluimen beperkt. Nu in de Arena is het ook prettig werken. Al zijn de borden nog steeds te hoog, wij hebben geen last meer van de supporters en zij niet van ons.' Michael Kooren (Curasao, 3 mei 1953) is fotograaf sinds 1979. Hij beperkt zich niet tot sport, ook nieuws en portretten behoren tot zijn gebied. Sinds zeven jaar werkt hij voor zichzelf. Daarvoor werkte hij ruim twaalf jaar voor het Utrechts Nieuwsblad. Zijn foto's verschijnen in Algemeen Dagblad, NRC Handelsblad en Voetbal International, terwijl hij daarnaast ook werkt voor het persbureau WFA. Kooren won een achtiental prijzen, maar nooit de Zilveren Camera. Die hoopt hij ooit nog eens te winnen. Zijn eerste prijs won hij met een foto van een polsstokhoogspringer bij Europese jeugdkampioenschappen atletiek in Utrecht. De foto van de atleet, die tweede werd, kreeg later een speciale betekenis: het was Sergej Bubka.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 214