binnen de club aan de kaak stelde. Hij werd er zwaar voor beboet, maar de zaak is nog 'in betwisting'. Zelf voetbalt hij geen partijtjes meer mee op training. 'Neen, laten we Johan Cruijff maar als enige uitzondering op de regel zien. Als ik sprint, zou iedereen me uitlachen. En het heeft geen zin dat er iemand meespeelt die het tempo drukt.' Maar humor, die moet er zijn. 'Rond het elftal wat gein, dat is onbetaalbaar. Bij Ajax heb ik destijds mijn oom binnengebracht, Sjakie Wolffs. Ze zochten, begin jaren zeventig, iemand om voor de schoenen in te staan. Voor een rijksdaalder per speler per maand. Sjakie nam het aan. Hij werkte toen nog bij de waterleiding van de stad Amsterdam. Hij kwam 's ochtends bij de arbeiders in de koffiehuizen, nadien kwam hij met een hoop verhalen naar Ajax. Ik weet nog dat de coach van het militair elftal, Jan Zwartkruis, speciaal Kick van der Vall selecteerde vanwege diens humor. En bij Sint- Truiden heb ik ook zo'n mannetje aangetroffen: Benny, de materiaalmeester. Ik heb hem al eens meegenomen naar Ajax, waar hij Sjakie heeft ontmoet.' Barry zelf zal er nog het meest mee gelachen hebben. getraind door Aad de Mos. We waren de betere ploeg, ondanks een vroege uitsluiting van Danny Blind.' Eventuele winst had het trio niet in het zadel kunnen houden? 'Neen, dit was echt een tussenoplossing. Kurt Linder, eerder geroemd bij PSV, kwam toen over uit Zwitserland. Hij was echter te lang weggeweest uit het topvoetbal, wilde het typische Ajax-spel met drie spitsen veranderen, maar was daarover nooit duidelijk naar de spelers toe. De resultaten vielen tegen. Het ging zover, dat hij aan het eind niet meer voor de groep durfde praten. Nooit meegemaakt.' Na zijn tweede jaar in de Meer verliet Barry Hulshoff Ajax voor een aanbieding van Lierse SK. 'Ik kon daar hoofdtrainer worden en ging die uitdaging aan. Eerder had ik al een commerciële funcie waargenomen bij Fortuna Sittard en MW, maar het trainerschap lag me duidelijk beter.' Traditie en humor Hulshoff werkte in België behalve bij Lierse ook nog bij Wuustwezel, Westerlo, Beerschot en nu bij STW, terwijl hij ook even in Griekenland en Oostenrijk zijn tenten opsloeg. 'Als trainer ga ik ervan uit dat je de traditie van een club moet respecteren. Ajax, Liverpool, Real Madrid, Manchester United hebben een herkenbare stijl en die mag je niet verloochenen.' lijf geschreven, maar Barry Hulshoff wilde méér. 'Ik ben geen underdog, neen. Ik bleef trouw aan de speelwijze, maar vulde andere namen in, om offensief beter te functioneren. Dat heeft tijd en moeite gekost. Het mooiste is toch als je spelers ziet die zich individueel ontwikkelen? "Durf te voetballen" schreef ik laatst nog op het bord. De club moet vooruit.' Hulshoff kreeg onlangs de clubleiding over zich heen toen hij via een kranteninterview de gebrekkige communicatie Traditie, daar kreeg hij in Sint voorbije maanden nochtans hommeles mee. STW, de giant killerklopte vorig seizoen in eigen stadion de top vijf van het Belgische voetbal. De underdog- rol lijkt de ploeg op het -Truiden de AJAX MAGAZINE FEBRUARI 199S

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 204