de eerste plaats toch een Ajax-speler. Daar verander je niets aan. Dat kan een voor- of een nadeel zijn. Je moet kieskeurig zijn, zolang het de club niet stoort of schaadt, is er niets aan de hand. Vroeger was je gewoon voetballer. Dat is nu anders. En niet alleen voetballers komen op tv of doen mee aan quizzen. Sporters worden ook meer gezien als politicus of showman/vrouw. Ze zijn publiek bezit geworden, elke dag op televisie te zien. Het medialandschap is nog wijder geworden, en de sport nog interessanter. Daarom komen die vragen en aanvragen. Je moet wel de goede keuze maken. Voetbal is geen individuele sport. Je moet je goed realiseren: het gaat niet om mij, het gaat om Ajax. Zo moet je denken. Ze praten er niet met mij over, moeten hun eigen verantwoordelijkheid leren nemen. Dat moeten ze ook in wedstrijden en trainingen leren. De aanvragen komen eerst bij de club terecht, dat hoort ook zo, vind ik. Samen met perschef David Endt bekijken we dan met de speler of we het wel of niet doen. Ajacied zijn is een publieke functie uitoefenen. "Ik ben niet 'Je moet niet vergeten dat de spelers die in het veld staan, daar staan omdat degenen die niet spelen ook scherp waren.' alleen Dean Gorré, maar ook een speler van Ajax." Zo moet je denken.' Voetbal-leeg Voor Morten Olsen in het nieuwe jaar weer aan het werk ging bij Ajax bezocht hij Denemarken. Iets waar hij normaal niet aan toekomt. 'Ik had er nu tijd voor. Ik was een jaar niet in Denemarken geweest. Het is voor iedereen goed om je wortels op te zoeken. Familie en vrienden. Als trainer is het wel moeilijk om dan aan iets anders dan voetbal te denken. Onder de kalkoen kijk je toch al verder. De dag van morgen, van overmorgen. Je moet bezig blijven, vind ik. Je hebt thuis niet de organisatorische problemen die je dagelijks op de club wel hebt, maar je hersenen helemaal voetbal- leeg maken lukt natuurlijk niet. Dat wil ik ook niet. Het blijft ook je hobby, anders heb je er ook geen plezier in. Dat is je interesse. Je hoofd-interesse, of je nu betaald wordt of niet betaald wordt, blijft voetballen.' Goede voornemens. Ook Morten Olsen maakt ze. Natuurlijk in het belang van Ajax. 'Een goede voorbereiding maken en goed uit de startblokken komen, dat wil ik. We weten dat in de eerste weken een paar dingen kunnen beslissen. De beker, wedstrijden tegen RKC en PSV. We kunnen nog meer uitlopen. Maar ik moet een periode de internationals missen voor diverse oefenstages. Dat is bekend, daar kun je rekening mee houden. We moeten ze afstaan en dat accepteren. Want ook de Nederlanders in buitenlandse dienst gaan mee. Het komt slecht uit, maar goed. Het zijn professionals, dus ik weet ook dat ze goed getraind weer huiswaarts komen. Dan ben ik er ook van overtuigd dat het AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 19