Frans Hoek 'Een goede keeperstrainer. Zeker in het begin miste ik hem wel eens. Nu hebben we met Wil Coort een prima vervanger. Hij hanteert dezelfde methodes als Frans. Een keeperstrainer is voor ons nog steeds belangrijk, hij is toch de persoon die ons scherp weet te houden en voor ons als een klankbord kan fungeren.' Gezin 'Voor mij is het heel erg belangrijk dat mijn gezin het naar zijn zin heeft. Het is natuurlijk logisch dat mijn gezin veel voor me betekent, ik denk dat dit voor de meeste mensen geldt.' Commercie 'Ik denk dat je het niet kunt tegenhouden dat voetbal veel meer verzakelijkt. De invloed van de commercie is niet tegen te houden, dat zie je denk ik toch ook aan het publiek dat de Arena bezoekt. Maar het feit dat voetballers ook steeds meer als filmsterren worden gezien, is denk ik niet nieuw. Dat was toch vroeger ook al zo en als je het vergelijkt met landen in Zuid-Europa dan valt het volgens mij best mee.' Edwin van der Sar 'De samenwerking met Sar is echt perfect. Het is natuurlijk wel zo dat we eigenlijk nog altijd concurrenten zijn, hoewel ik uiteraard wel besef dat hij de nummer 1 is. We proberen elkaar steeds scherp te houden, en dat lukt goed. Want het zou misschien wel eens kunnen gebeuren, hoewel die kans bij Sar wel heel erg klein is, dat hij uit vorm raakt. En dan is het toch heel simpel: als hij tien wedstrijden slecht keept, dan kom ik erin. Maar nogmaals: we kunnen heel erg goed samenwerken en dat is wel heel erg belangrijk als je zo vaak en zoveel bij elkaar bent.' Bob Haarms 'Een symbool van onverzettelijkheid. God, ik word nu toch wel heel erg filosofisch. Zei ik dat ik nuchter was? Nee, maar zonder gekheid. Bob is een geweldige vent met heel veel ervaring die erg belangrijk is voor de club.' Clubliefde 'Die bestaat zeker nog. Bij Bob maar ook bij mij. Maar ik had het ook toen ik bij Cambuur Leeuwarden keepte. Maar ook hier heb ik het uitstekend naar mijn zin. Ajax is een geweldige club en ik heb ook niet voor niets een langdurig contract getekend. Er sprak waardering uit het feit dat ik zo'n lang contract kreeg aangeboden, waarbij ik na afloop van mijn loopbaan een plaatsje in de technische staf krijg.' Het paarse kabinet 'Paarser kan het niet.' Makelaars 'Ik ben uiterst tevreden over de mensen die mij begeleiden. Mijn zaakwaarnemer is Rob lansen van Sport Promotion. Toen ik met Ajax bezig was over mijn contractverlenging, werd ik wel veel gebeld door andere makelaars, maar die mensen verwijs ik dan gewoon allemaal door naar Rob Jansen, dan weet iedereen waar hij aan toe is.' De media 'Ze zijn goed voor het voetbal, als ze tenminste hun werk goed doen. Want dan is er niks aan de hand. Toch kan ik me soms wel eens ergeren wanneer de journalisten er dingen bijhalen uit andere verhalen, bepaalde zaken die ze dan maar gewoon als de waarheid zien, zonder dat even bij een speler te checken. Maar zeker als je het vergelijkt met landen als Spanje en Italië, valt het hier echt mee en mogen we niet klagen.' Bijgeloof 'Geloof of bijgeloof, daar doe ik weinig mee. Het enige wat ik altijd doe, of ik nou gewoon thuis ben of bij Ajax, is dat ik eerst mijn linkerschoen aandoe en dan mijn rechter. En als ik het een keer vergeet, dan begin ik weer opnieuw. Maar dat is dus meer een vaste gewoonte dan een vorm van bijgeloof. Toen ik bij Cambuur speelde, deed ik wel meer van dat soort dingen in een bepaalde volgorde, maar dat is nu toch anders. Nu is het zo dat ik, wanneer de wedstrijd begint, rustig in de dug-out mijn scheenbeschermers omdoe. Daar heb ik nu niet meer zo'n haast mee.' Cambuur Leeuwarden 'Daar heb ik een heel fijne tijd gehad. Cambuur is echt een leuke club. Ze spelen jammer genoeg op een te laag niveau, ik denk dat die club best hoger kan. Cambuur is ook een club waar ik me heel erg betrokken bij voelde. Ik kende daar ook iedereen, van de voorzitter tot de wasman. En dat moet ook vind ik, want dat is de manier om je echt goed thuis te kunnen voelen bij een club. En zowel bij Ajax als bij Cambuur lukte dat.' Het WK 'Daar ben ik erg nieuwsgierig naar en ik voel me er ook bij betrokken, ook omdat er jongens meespelen met wie ik dagelijks werk. Hoewel het natuurlijk voor mij een heel andere beleving is in vergelijking met de spelers die naar Frankrijk gaan. Bij de eerste training in januari sprak Frank ook over vier prijzen, die hij dit seizoen nog kon halen. Ik vroeg me eerst af wat hij nou precies bedoelde, maar daar zat het WK ook bij. Het is niet zo dat ik met een oranje petje op de bank ga zitten, maar ik ga wel veel kijken. De kansen van Oranje? Als de ware teamgeest er is, dan kunnen ze heel ver komen. Maar dan moeten er geen interne problemen ontstaan.' De toekomst 'Ik heb getekend om hier nog lang te blijven. Als mijn contract afloopt, ben ik 36 en dan zie ik wel weer verder. Misschien ben ik dan nog hartstikke fit en wil ik nog wel doorgaan, maar dat zie ik dan wel weer. Ik kan in ieder geval terecht in de technische staf. Daar ga ik nu niet bij stilstaan, dat heeft toch niet veel zin. Ik heb voor mezelf de beslissing genomen om hier te blijven en daar sta ik volledig achter. Ik ga nu ook niet denken hoe het was geweest om toch nog naar een andere club te gaan. Dit is mijn beslissing en daar ben ik heel erg tevreden mee.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 193

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 193