Toen Van Gaal mij benaderde, vroeg ik: waarom ik? Hij legde mij toen uit dat hij mij een heel goede voetballer vond en dat ik in eerste instantie werd gehaald als stand-in voor de plekken van Ronald de Boer en Jari Litmanen. En als ik een kans kreeg, moest ik die pakken en laten zien wat ik kan. Simpel maar duidelijk. Ik wist waar ik aan begon toen ik voor Ajax tekende. Ik kon wel maar wilde niet naar een andere club. Ik wil de top en dat is voor mij Ajax. Ik kan niet genoeg benadrukken hoezeer ik het hier naar mijn zin heb.' Petrosnevbrezjnev Russia. 'Europa Cup 1 Feyenoord - Spartak Moskou toen, en nu UEFA Cup Ajax - Spartak Moskou. Ik heb Spartak altijd een heel goede ploeg gevonden. Ze zijn technisch en tactisch erg sterk. Ik had ze liever niet gehad bij de loting. Maar alles is moeilijk. Ajax is natuurlijk een grote naam en iedereen wil van ons winnen. Maar toch schat ik de kansen van Ajax hoger dan die van Spartak. Ik weet nog wel dat ik het uitje met Feyenoord naar Spartak Moskou heel vervelend vond. Het was daarbij berekoud. Alleen hier op het rode plein was wel leuk. We hadden allemaal zo'n muts gekocht en dat is natuurlijk altijd leuk voor de foto.' Opbloeien in het Oosterpark in Groningen. 'FC Groningen is mijn redding geweest. Ik wilde echt stoppen met voetbal. Er was toen ik bij Feyenoord speelde, wel wat belangstelling van andere clubs voor mij maar ik mocht niet weg. Feyenoord wilde me niet laten gaan. Ik was 24 jaar en voor mijn gevoel was het einde van mijn carrière in zicht. Maar gelukkig werd ik de laatste drie maanden van het seizoen uitgeleend aan FC Groningen, ledereen bij Groningen was heel aardig en ontving me met open armen. Dat had ik op dat moment nodig. Ook Hans Westerhof was heel belangrijk voor mij. Hij heeft me eigenlijk weer helemaal teruggebracht. En toen meldde het afgelopen seizoen Ajax zich voor mij. De supporters van Groningen wilden me niet kwijt, maar de spelers begrepen wel dat dit mijn kans was. En die heb ik gegrepen. Misschien is het ook mijn manier om een lange neus naar degenen te maken die het nooit zo in mij hebben gezien.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 Weddenschap Gorré met Romario. Inzet een tientje. 'Feyenoord stond een paar minuten voor tijd met 1-0 achter tegen PSV, maar ik voelde dat we nog gingen scoren. Toen ik dat tegen Romario zei, lachte hij me uit. Voor ik het wist hadden we gewed om een tientje en... ik won! We maakten 1-1. Het tientje heb ik nooit gekregen. Ik had trouwens altijd wel wat contact met Romario. Toen ik bij SVV speelde, zei hij ook al eens: jij hier spelen, niet goed, jij weg.'

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 188