Het fotoalbum van Dean Gorré door Reina Hemmes Hoe kan iemand die genoemd is naar Dean Martin nou niet beroemd worden? Voeg daar een flinke dosis voetbaltalent aan toe en een goeie toekomst lijkt verzekerd. De keuze om profvoetballer te worden werd al vroeg gemaakt. Maar toch, het pad naar de top was lang. De lach op zijn gezicht verdween nooit. Het vrolijke brutaaltje zette door. En snoerde alle critici de mond toen hij afgelopen zomer een vierjarig contract tekende bij Ajax. Op zijn Surinaams gezegd: 'If yoe wroko tranga, i fa kisi sang joe wani.' Oftewel, vrij vertaald: hard werken wordt uiteindelijk altijd beloond. Een kijkje in het Ik Dean Gorré, oef! 'Dit is denk ik mijn eerste carnaval. We woonden toen al in Hoogvliet. Ik kan me deze foto vaag herinneren. Ik was een indiaan, mijn neef een cowboy en mijn broer - die half achter mijn neef staat - was conducteur. Ja, mijn moeder had er wel werk van gemaakt. Mijn zusje kun je vaag achter mij zien staan. Zij was niet verkleed, waarschijnlijk was ze nog te klein.' 'A-B-C, baby you and me...' Dean Jackson? 'Ja, deze foto's moeten echt in het Magazine. Ik had de andere jongens van de selectie een Dean met afro- kapsel beloofd. Lachen man. Wij hebben een heel muzikale familie. Er werd altijd veel gezongen en gedanst op feestjes. De muziek van Michael Jackson vond ik in die tijd echt top en zeker weten dat ik hem op de foto aan het imiteren ben. Tegenwoordig hou ik meer van R&B. Het dansen is ook wat minder geworden, maar toch heb je af en toe van die dagen hè. Zie je trouwens dat lapje op mijn broek? Dat was voor mij geen uitzondering. Ik kreeg door het spelen altijd gaten in mijn broek. Mijn moeder naaide die dan dicht met een appeltje of peertje. Mijn broek was daarom soms net een fruitmand.' fotoalbum van Dean Gorré AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 185