*êSS8r keerde geblesseerd terug van het WK onder de twintig in Maleisië, in juni. Was er totaal niet bij in de voorbereiding. De eerste acht weken, belangrijk voor een voetballer om zich aan te passen, heeft hij geen bal geraakt. Dat is moeilijk, hij moet zich ook aanpassen als Zuid-Amerikaan in Europa. Dat vraagt veel van een speler. Ik stel hem gerust, met spelers van die kant van de wereld moet je meer geduld hebben.' Olsen reageert gelaten als het verhaal van Ledezma ter sprake komt. De jongeman uit Costa Rica zou in zijn vaderland dronken zijn geworden en zich hebben misdragen in een discotheek. 'Ach, je hoort al genoeg verhalen hier in Nederland die niet waar zijn. Wat moet je geloven van de verhalen die daar de ronde doen? Ik geloof gewoon de speler. Zand erover. Daar is zeker een klein pulletje gedronken. Maar ieder jong mens gaat wel eens dansen, hè? Er is geen probleem.' Iets anders dan. Half januari traden Dean Gorré en Richard Witschge op als gastspelers in een aflevering van de soapserie Goede tijden, slechte tijden. Olsen heeft eens gezegd: 'Tegenwoordig is de voetballer een popster. Het gevaar is dat het randgebeuren steeds belangrijker wordt. Een voetballer die daarin niet meegaat, heeft de meeste kans te slagen.' Wat vindt hij van Gorré en Witschge als acteurs? 'Dat is iets waar je over moet nadenken. Als je in de openbaarheid treedt, ben je in 'Ajacied zijn is een publieke functie uitoefenen. "Ik ben niet alleen Dean Gorré, maar ook een speler van Ajax." Zo moet je denken.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 17

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 17