Cliniclowns zaalvoetbaltoernooi foto's Yvonne Witte Als een van de weinige jeugdelftallen van Ajax speelde de E1 tijdens de winterstop een ZAALV0ETBALT0ERN®#| '97 zaalvoetbaltoernooi. Ajax heeft het niet ZO op Sporthal 't Spil Monnickendam 21 december zaalvoetbal, maar in dit geval ging het om een bijzonder toernooi, het 'Cliniclowns zaalvoetbaltoernooi', dat voor de derde maal in AAonnickendam georganiseerd werd. De EI won het toernooi, maar belangrijker was dat Ajax door - Voor het eerst - deel te nemen een bijdrage kon leveren aan de activiteiten van Cliniclowns Jeugdsport en daarmee aan de Stichting Cliniclowns Nederland. De Stichting Cliniclowns is opgezet om met behulp van clowns ernstig of chronisch zieke kinderen in ziekenhuizen afleiding te bezorgen. De 'specialisten van de lach' worden ze ook wel genoemd. Als zij hun rode neuzen om de hoek van de ziekenhuisdeur steken en vragen of ze binnen mogen komen, kan het een dolle boel worden op de kamers van de zieke kinderen. Door het optreden van de clowns kunnen zij even aan iets anders denken dan hun ziekzijn. Als je al een tijd weg bent van je eigen kamer, je school en je vriendjes, kan het moeilijk worden moed te blijven houden. Zeker als je ook nog eens pijn hebt en vervelende behandelingen moet ondergaan. Voor die patiëntjes maken de clowns het ziekenhuisleven wat vrolijker. Het toernooi in sporthal 't Spil in Monnickendam werd opgeluisterd door de aanwezigheid van twee cliniclowns. Een van hen vertelde, even serieus tussen twee grappen door: 'In het ziekenhuis is iedereen de baas over het 156 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 199R

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 156