de muziek bewegen was in het begin even wennen, maar eigenlijk gaat het vanzelf.' De aerobicstraining begint bij de C- groepen. De jonge spelers hebben er dan al lang naar uitgekeken. Aerobicstrainer Wormhoudt: 'De eerste keer is het natuurlijk een beetje onwennig. Maar de stoerste van de groep weet dat de rest op hem zal letten en als hij niet snel genoeg een pasje oppikt, is hij toch iets minder stoer. Zo ontstaat een gezonde strijdlust. Ze willen snel leren en het zo goed mogelijk doen. Voor teambuilding is deze training perfect; het plezier dat ze eraan beleven, zorgt voor een optimale sfeer binnen het team.' Maar behalve leuk en plezierig voor de jonge voetballers, is de aerobicstraining voornamelijk bedoeld als functioneel. Een aspect dat Jeffrey Hoogervorst (13 jaar, rechtsbuiten) van de Cl onderkent: 'Als je tijdens een wedstrijd opspringt en neerkomt maak je soms automatisch een stap die je herkent van de aerobicstraining.' Bewegingsarmoede Wat functioneel trainen is of zou moeten zijn, is iets waar Wormhoudt zich als fysiotherapeut intensief mee bezig heeft gehouden. Een eigen sportschool en het geven van aerobicslessen bleken niet onverenigbaar met zijn ervaringen bij Ajax. Drie jaar lang was Wormhoudt amateurvoetballer bij Ajax en in 1988 werd hij fysiotherapeut bij de Al, BI en het tweede elftal. Wormhoudt ontwikkelde een geheel nieuwe, zeer functionele manier van trainen voor de jeugd van Ajax, soccer aerobics, die hij vijf jaar geleden bij de jeugdopleiding introduceerde. Wormhoudt: 'Ik heb aan de toenmalige directeur van de jeugdopleiding, Co Adriaanse, uitgelegd dat de jeugd aan bewegingsarmoede lijdt. Op school is de - -r -VvA MAGA^rJ

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 151